McDonald´s Cup - 1. - 3. třída

Naši žáci se i letos zúčastnili jubilejního 20. ročníku McDonald´s Cupu. Úvodní základní skupinu pořádala ZŠ Dobiášova v Liberci a společně s domácím a naším týmem se turnaje zúčastnila i ZŠ Barvířská. Kvůli nevyzpytatelnému počasí se předběžně počítalo, že se zápasy odehrají ve sportovní hale, nicméně nám povětrnostní podmínky daly zelenou a mohli jsme turnaj odehrát na přírodní trávě.

V úvodním utkání hráli naši žáci s domácím týmem. V celém zápase jsme tahali za ten pomyslný delší konec, nicméně soupeř se na nás vždy dotáhl a výsledkem byla remíza 5:5. V utkání jsme byli fotbalovější, měli jsme i více šancí, přesto jsme získali pouze jeden bod.

V dalším zápase se domácí škola utkala s „Barvírnou“, která zápasu jasně dominovala a zvítězila 6:0.

O konečném pořadí turnaje tak musel rozhodnout poslední zápas našich žáků a žáků ZŠ Barvířské. Soupeře jsme od úvodu přišpendlili na vlastní polovině a po poločase jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé půli pak soupeř přeskupil řady, do útoku vysunul svého nejlepšího (= největšího) hráče, a pro nás začala perná druhá část utkání. Hned na začátku druhého poločasu soupeř snížil a vypadalo to na ohromné drama. A také bylo... Šance byly na obou stranách, avšak střelecká nemohoucnost obou týmů byla neuvěřitelná. V závěru utkání se nám pak podařilo vstřelit ještě jednu branku, soupeři hned po rozehře taktéž, nicméně konec zápasu naše hráče vysvobodil a my se tak mohli radovat z vítězství v turnaji, které se vzhledem k velikosti a sportovnímu zaměření obou škol příliš nečekalo. Radost z postupu do další fáze soutěže tak mohla být o to vyšší. V semifinále okresního kola se naše škola utká s týmem ze ZŠ U Školy v Liberci.

Školu reprezentovali tito žáci: Valeš Šimon, Fuchs Patrik, Král Matěj, Třešňák Štěpán, Vojtěch Lukáš, Růta David, Čech Matěj, Charousek Tomáš, Vojtek Tomáš, Seman Daniel.

McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.
Přání
Krásné prožití vánočních svátků.
Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky

Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018