McDonald´s Cup - 1. - 3. třída

Naši žáci se i letos zúčastnili jubilejního 20. ročníku McDonald´s Cupu. Úvodní základní skupinu pořádala ZŠ Dobiášova v Liberci a společně s domácím a naším týmem se turnaje zúčastnila i ZŠ Barvířská. Kvůli nevyzpytatelnému počasí se předběžně počítalo, že se zápasy odehrají ve sportovní hale, nicméně nám povětrnostní podmínky daly zelenou a mohli jsme turnaj odehrát na přírodní trávě.

V úvodním utkání hráli naši žáci s domácím týmem. V celém zápase jsme tahali za ten pomyslný delší konec, nicméně soupeř se na nás vždy dotáhl a výsledkem byla remíza 5:5. V utkání jsme byli fotbalovější, měli jsme i více šancí, přesto jsme získali pouze jeden bod.

V dalším zápase se domácí škola utkala s „Barvírnou“, která zápasu jasně dominovala a zvítězila 6:0.

O konečném pořadí turnaje tak musel rozhodnout poslední zápas našich žáků a žáků ZŠ Barvířské. Soupeře jsme od úvodu přišpendlili na vlastní polovině a po poločase jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé půli pak soupeř přeskupil řady, do útoku vysunul svého nejlepšího (= největšího) hráče, a pro nás začala perná druhá část utkání. Hned na začátku druhého poločasu soupeř snížil a vypadalo to na ohromné drama. A také bylo... Šance byly na obou stranách, avšak střelecká nemohoucnost obou týmů byla neuvěřitelná. V závěru utkání se nám pak podařilo vstřelit ještě jednu branku, soupeři hned po rozehře taktéž, nicméně konec zápasu naše hráče vysvobodil a my se tak mohli radovat z vítězství v turnaji, které se vzhledem k velikosti a sportovnímu zaměření obou škol příliš nečekalo. Radost z postupu do další fáze soutěže tak mohla být o to vyšší. V semifinále okresního kola se naše škola utká s týmem ze ZŠ U Školy v Liberci.

Školu reprezentovali tito žáci: Valeš Šimon, Fuchs Patrik, Král Matěj, Třešňák Štěpán, Vojtěch Lukáš, Růta David, Čech Matěj, Charousek Tomáš, Vojtek Tomáš, Seman Daniel.

McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída
Příměstské tábory Podještědí
Přečtěte si informace o letních příměstských táborech.
Sběr papíru
Od 28. 5. do 30. 5. proběhne za základní školou sběr papíru.
V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON