McDonald´s Cup - 1. - 3. třída

Naši žáci se i letos zúčastnili jubilejního 20. ročníku McDonald´s Cupu. Úvodní základní skupinu pořádala ZŠ Dobiášova v Liberci a společně s domácím a naším týmem se turnaje zúčastnila i ZŠ Barvířská. Kvůli nevyzpytatelnému počasí se předběžně počítalo, že se zápasy odehrají ve sportovní hale, nicméně nám povětrnostní podmínky daly zelenou a mohli jsme turnaj odehrát na přírodní trávě.

V úvodním utkání hráli naši žáci s domácím týmem. V celém zápase jsme tahali za ten pomyslný delší konec, nicméně soupeř se na nás vždy dotáhl a výsledkem byla remíza 5:5. V utkání jsme byli fotbalovější, měli jsme i více šancí, přesto jsme získali pouze jeden bod.

V dalším zápase se domácí škola utkala s „Barvírnou“, která zápasu jasně dominovala a zvítězila 6:0.

O konečném pořadí turnaje tak musel rozhodnout poslední zápas našich žáků a žáků ZŠ Barvířské. Soupeře jsme od úvodu přišpendlili na vlastní polovině a po poločase jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé půli pak soupeř přeskupil řady, do útoku vysunul svého nejlepšího (= největšího) hráče, a pro nás začala perná druhá část utkání. Hned na začátku druhého poločasu soupeř snížil a vypadalo to na ohromné drama. A také bylo... Šance byly na obou stranách, avšak střelecká nemohoucnost obou týmů byla neuvěřitelná. V závěru utkání se nám pak podařilo vstřelit ještě jednu branku, soupeři hned po rozehře taktéž, nicméně konec zápasu naše hráče vysvobodil a my se tak mohli radovat z vítězství v turnaji, které se vzhledem k velikosti a sportovnímu zaměření obou škol příliš nečekalo. Radost z postupu do další fáze soutěže tak mohla být o to vyšší. V semifinále okresního kola se naše škola utká s týmem ze ZŠ U Školy v Liberci.

Školu reprezentovali tito žáci: Valeš Šimon, Fuchs Patrik, Král Matěj, Třešňák Štěpán, Vojtěch Lukáš, Růta David, Čech Matěj, Charousek Tomáš, Vojtek Tomáš, Seman Daniel.

McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída McDonald´s  Cup - 1. - 3. třída
Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019