VÝSLEDKY EKOLOGICKÉ SOUTĚŽE V TŘEBONI

V pondělí 26.1. 2015 odcestovali žáci, kteří postoupili z prvního kola Ekologické soutěže vyhlášené Střední školou rybářskou a vodohospodářskou, na tuto školu do  Třeboně, kde se v úterý 27.1. od 10,00 hodin konalo druhé závěrečné kolo této soutěže. Do prvního kola soutěže se přihlásilo a soutěžilo přes 400 žáků z celé ČR. Do druhého závěrečného kola jich postoupilo 35,  z nichž  7 postupujících žáků  bylo z naší školy! Těchto 7 žáků se v úterý na Ekologické soutěži umístilo takto:

2. místo-         Lukáš Roubínek 9.B

3. místo -        Nikola Domácí    8.A

9.-10. místo - Tereza Vyhlasová 9.B

14. místo -      Kristýna Kopecká 9.A

15. místo -      Jitka Košková 9.B

16. místo -      Laura Majerčíková 9.B

17. místo -      Ondřej Polívka 8.A

Soutěž se sestávala z teoretické části - písemného testu a praktické části -  environmentálního pokusu (tématem bylo skleníkový plyn oxid uhličitý) a záchranného programu zvláště chráněného živočicha (rys ostrovid), který musel vymyslet a teoreticky připravit každý ze soutěžících.

Kromě sedmi soutěžících s námi do Třeboně odcestovala také žákyně 9.A - Leona Menčíková, která byla správnou řešitelkou Rybářské soutěže, kterou pořádala na podzim stejná střední škola z Třeboně. Jako odměnu měla připravenou exkurzi po Třeboňských rybnících a sádkách s odborným výkladem jednoho z vyučujících na této střední škole. K uvedenému programu po rybnících v okolí Třeboně byli nakonec přizváni i všichni doprovázející učitelé postupujících žáků a tak jsme na rybnících v okolí Třeboně vyfotografovali okolí rybníka Rožmberk, místa kam všude zasahovala voda v roce 2002 a zároveň obelisk, který byl na místě postaven po roce 2002, na kterém jsou zobrazeny všechny povodně od postavení rybníka Rožmberk (tj. od konce 16. století) do současnosti. Nikdy ani zdaleka voda nedosahovala takové výšky jako v uvedeném roce 2002. Hráz Rožmberka (starou 400 let, která náporu vody vydržela), také přihládáme na fotografii.  V  roce 2002 udržela tato hráz nápor pětinásobku normálního stavu vody a zachránila tak před povodní řadu obcí a měst pod Rožmberkem. Dále pak na fotografiích je možno vidět rybniční síť Naděje, do které navazují rybníky Láska a Víra...a sádky v Třeboni.

Všechny soutěžící, nejen ty na medailových postech, velmi chválím za vzornou reprezentaci naší školy i za perfektní chování nejen po dobu soutěže, ale po celé dva dny našeho cestování !!!

Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 11. 6. v 16 hodin.
Dne 24. 4. 2018 proběhnou třídní schůzky.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“