VÝSLEDKY EKOLOGICKÉ SOUTĚŽE V TŘEBONI

V pondělí 26.1. 2015 odcestovali žáci, kteří postoupili z prvního kola Ekologické soutěže vyhlášené Střední školou rybářskou a vodohospodářskou, na tuto školu do  Třeboně, kde se v úterý 27.1. od 10,00 hodin konalo druhé závěrečné kolo této soutěže. Do prvního kola soutěže se přihlásilo a soutěžilo přes 400 žáků z celé ČR. Do druhého závěrečného kola jich postoupilo 35,  z nichž  7 postupujících žáků  bylo z naší školy! Těchto 7 žáků se v úterý na Ekologické soutěži umístilo takto:

2. místo-         Lukáš Roubínek 9.B

3. místo -        Nikola Domácí    8.A

9.-10. místo - Tereza Vyhlasová 9.B

14. místo -      Kristýna Kopecká 9.A

15. místo -      Jitka Košková 9.B

16. místo -      Laura Majerčíková 9.B

17. místo -      Ondřej Polívka 8.A

Soutěž se sestávala z teoretické části - písemného testu a praktické části -  environmentálního pokusu (tématem bylo skleníkový plyn oxid uhličitý) a záchranného programu zvláště chráněného živočicha (rys ostrovid), který musel vymyslet a teoreticky připravit každý ze soutěžících.

Kromě sedmi soutěžících s námi do Třeboně odcestovala také žákyně 9.A - Leona Menčíková, která byla správnou řešitelkou Rybářské soutěže, kterou pořádala na podzim stejná střední škola z Třeboně. Jako odměnu měla připravenou exkurzi po Třeboňských rybnících a sádkách s odborným výkladem jednoho z vyučujících na této střední škole. K uvedenému programu po rybnících v okolí Třeboně byli nakonec přizváni i všichni doprovázející učitelé postupujících žáků a tak jsme na rybnících v okolí Třeboně vyfotografovali okolí rybníka Rožmberk, místa kam všude zasahovala voda v roce 2002 a zároveň obelisk, který byl na místě postaven po roce 2002, na kterém jsou zobrazeny všechny povodně od postavení rybníka Rožmberk (tj. od konce 16. století) do současnosti. Nikdy ani zdaleka voda nedosahovala takové výšky jako v uvedeném roce 2002. Hráz Rožmberka (starou 400 let, která náporu vody vydržela), také přihládáme na fotografii.  V  roce 2002 udržela tato hráz nápor pětinásobku normálního stavu vody a zachránila tak před povodní řadu obcí a měst pod Rožmberkem. Dále pak na fotografiích je možno vidět rybniční síť Naděje, do které navazují rybníky Láska a Víra...a sádky v Třeboni.

Všechny soutěžící, nejen ty na medailových postech, velmi chválím za vzornou reprezentaci naší školy i za perfektní chování nejen po dobu soutěže, ale po celé dva dny našeho cestování !!!

V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky
Základní škola TGM v Hodkovicích nad Mohelkou pořádá ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 hod. do 16:00 hodin den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky.
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON