Podkrušnohorské setkání Baltíků - VÝSLEDKY

Podkrušnohorské setkání Baltíků

23. ledna se pět našich programátorů vydalo do Bíliny na Podkrušnohorské setkání Baltíků, letos proběhl již 10. ročník. Hodkovičtí programátoři Jiří Křížek (5. A), František Dědek (7. A), Matyáš Fiala (7. A), Emil Milan Kněbort (7. A) a Jiří Růta (7. A) se do města pod Krušnými horami vydali poprvé.

Jednalo se o dvoudenní setkání programátorů Baltíka z celé ČR. Mimo nás se zúčastnili: ZŠ Dukelská Strakonice, TIB Praha, Selli Žatec a ZŠ Bílá cesta Teplice.

Soutěžily děti školního věku, rozděleny byly do třech věkových kategorií. V pátek řešily tvůrčí úlohu na dané téma, sobota byla věnována pevně zadaným úlohám.

Vzhledem k počtu PC byli soutěžící rozděleni na dvě skupiny, jedna skupina programovala, ostatní se mohli věnovat zájmovým aktivitám, které dětem nabídl DDM. Naši chlapci nejraději roztomile poskakovali, boxovali a mávali před X-boxy (viz. fotografie), závodili na autodráze a Emil využil i nabídku enkaustiky a vyrobil si krásný obrázek (pomocí voskovek a speciální žehličky), který si mohl po zarámování odvézt domů.

Soutěžní kategorie byly následující:

A – pro 1. – 3. ročníky: v této kategorii jsme účastníky neměli (doufám, že to v příštích letech napravíme)

B – pro 4. – 6. ročníky: v této kategorii bylo celkem 14 účastníků. Zde vybojoval Jiří Křížek

krásné 6. místo

C – pro 7. – 9. ročníky: celkem 15 účastníků. I zde bylo naše nejlepší umístění na pěkném 6. místě, které obsadil Jiří Růta. Další umístění bylo následující: Matyáš Fiala – 7. místo, Emil Milan Kněbort – 9. místo a František Dědek – 14. místo.

Celkové výsledky jsou v příloze pod článkem

Všichni si odvezli pěkné ceny – např. flash disk, počítačové myši nebo zajímavou malou led-svítilnu.

Za odměnu se chlapci při zpáteční cestě svezli z Mostu do Prahy luxusním autobusem Student Agency s vestavěnými tablety do sedadel a čokoládou zdarma.

Všem chlapcům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!!!

Název souboru Velikost Typ
Výsledky 223.23 KB pdf
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.