Historie školy

1890 - Díky vydatné pomoci K.Světlé povolila Ústřední Matice Školská zřízení české školy a opatrovny v Hodkovicích. 1. září 1890 byla otevřena dvoutřídní soukromá matiční škola se 142 žáky.

Tato škola byla Němcům trnem v oku.

1924 - Byla zahájena stavba nové obecné a měšťanské školy na západním okraji města. Stavba trvala přibližně jeden rok. Byla otevřena v roce 1925 a nazvána Masarykovou školou. Oživena byla i činnost Sokola, který využíval školní tělocvičnu.

1938 - Od roku 1938 až do květnových dnů 1945 byla v budově německá škola. Od 23.6. 1945 se ve škole vyučovalo opět česky, ale pouze v jedné třídě obecné školy. Školní budova byla velmi zpustošena, ale již v září 1945 bylo zahájeno pravidelné vyučování.

1974 - Budova školy již prostorově nevyhovovala. Jediným řešením byla přístavba školy schválená v roce 1971. V letech 1975-1976 byla realizována.

1990 - U příležitosti 100. výročí založení české školy byl škole navrácen název ZÁKLADNÍ ŠKOLA T.G.MASARYKA

Historie školy Historie školy Historie školy
Preventivní programy ve škole
Škola se zaměřila na prevenci.
V úterý 14. 12. 2019 proběhla v kině vánoční besídka naší školy.
První školní den v kalendářním roce 2020
Kdy přijdou děti po vánočních prázdninách do školy?
Přání
Krásné a klidné Vánoce.
Živelná věda - 9. A, B
12.12.2019 žáci devátého ročníku navštívili IQ Landii