Historie školy

1890 - Díky vydatné pomoci K.Světlé povolila Ústřední Matice Školská zřízení české školy a opatrovny v Hodkovicích. 1. září 1890 byla otevřena dvoutřídní soukromá matiční škola se 142 žáky.

Tato škola byla Němcům trnem v oku.

1924 - Byla zahájena stavba nové obecné a měšťanské školy na západním okraji města. Stavba trvala přibližně jeden rok. Byla otevřena v roce 1925 a nazvána Masarykovou školou. Oživena byla i činnost Sokola, který využíval školní tělocvičnu.

1938 - Od roku 1938 až do květnových dnů 1945 byla v budově německá škola. Od 23.6. 1945 se ve škole vyučovalo opět česky, ale pouze v jedné třídě obecné školy. Školní budova byla velmi zpustošena, ale již v září 1945 bylo zahájeno pravidelné vyučování.

1974 - Budova školy již prostorově nevyhovovala. Jediným řešením byla přístavba školy schválená v roce 1971. V letech 1975-1976 byla realizována.

1990 - U příležitosti 100. výročí založení české školy byl škole navrácen název ZÁKLADNÍ ŠKOLA T.G.MASARYKA

Historie školy Historie školy Historie školy
Den otevřených dveří nejen pro budoucí prvňáčky
Ve středu 20. 3. 2024 pořádá ZŠ den otevřených dveří od 15:00 do 17:00   Zveme všechny zájemce z Hodkovic nad Mohelkou a širokého okolí.   Program: ukázka učeben a školní družiny, jejichž technické vybavení Vám předvedou vyučující spolu s žáky výstava výtvarných prací žáků možnost vyzkoušet si výukové programy v počítačové učebně ukázka práce a pomůcek v první třídě ukázka činnosti některých zájmových kroužků   Školou Vás provedou členové žákovského parlamentu.   Na Vaši návštěvu se těší žáci i učitelé ZŠ TGM Hodkovice nad Mohelkou         Účastí na této akci souhlasíte s pořizováním fotografií a videozáznamů k prezentaci školy.
Lyžařský výcvik
4. - 9. 2. 2024
Změna rozvrhu v pátek 22. 12. 2023
Žákům 4.A, 4.B, 5.A, 5.B končí vyučování dne 22. 12. 2023 již po 4. vyučovací hodině.   Žákům 7.A, 7.B, 9.A a 9.B končí vyučování dne 22. 12. 2023 již po 5. vyučovací hodině.
Zahájení školního roku pro žáky 2.-9. tříd
Školní rok 2023/2024 zahájíme s žáky 2.-9. tříd společným setkáním v prostoru před hlavní budovou školy v pondělí 4. září 2023 v 9 hodin. Po zahájení a rozdělení žáků do tříd bude probíhat informativní schůzka v kmenových učebnách. Tento den bude již fungovat družina a odpolední dohled od 9 do 16.30 hod. Jídelna bude v provozu v čase od 11.30 do 13.00 hod.   V úterý 5. září 2023 bude výuka bez odpoledního vyučování.
Zahájení nového školního roku pro žáky 1. tříd
Vážení rodiče,  v příloze zasíláme informace k průběhu prvního školního dne - pondělí 4. 9. 2023.   S pozdravem,   tř. učitelka 1.A Mgr. Monika Kuntošová,   tř. učitelka 1. B. Mgr. Šárka Menčíková

Vánoční učení - 2.B Vánoční učení - 2.B Vánoční učení - 2.B Vánoční učení - 2.B Vánoční učení - 2.B Vánoční učení - 2.B

V roce 2018 byla získána dotace Libereckého kraje na projekty "Pokračujeme" a "Mladý programátor". V roce 2020 byla získána dotace Libereckého kraje na projekt „ABECEDA ZÁBAVY“.
DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL -  REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY - Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Základní škola T. G. Masaryka, Hodkovice nad Mohelkou, okres Liberec, příspěvková organizace
J. A. Komenského 467, 463 42