Vánoční setkání Baltíků ve Strakonicích

12. 12. se vypravila skupina našich programátorů na vánoční setkání Baltíků - tentokrát do Strakonic. Skupina byla značně oslabená, protože několik programátorů tentokrát reprezentovalo naši školu v soutěži First Lego League.

Naše oslabená skupina v počtu dvou žáků - František Dědek a Emil Milan Kněbort (oba ze 7. A) - se vypravila v pátek směr Praha. Po předchozích problémech s průjezdností našich komunikací, jsme tentokrát vyrazili již o hodinu dříve. Protože vše probíhalo podle plánu a jízdních řádů, zbylo nám trochu času na předvánoční pokoukání na Staroměstském náměsti v Praze.

Po tomto menším výletě jsme vyrazili směr Strakonice. Ještě týž den odpoledne proběhla programovací soutěž, při které žáci sestavovali příběh podle zadané osnovy - tentokrát na téma "Piráti z Karibiku"

Po pátečním soutěžním klání jsme se pobaveni večerní společenskou hrou uložili ke spánku v učebnách ZŠ Dukelská ve Strakonicích - Emil s Fandou v 9. ročníku, paní učitelka to tentokrát dopracovala jen do pátého ročníku.

V sobotu ráno chlapci opět usedli k počítačům. Tentokrát je čekaly tři konkrétní úlohy, s kterými se museli programátoři co nejefektivněji vypořádat. V celkovém počtu 18ti soutěžících z Prahy, Českých Budějovic, Tábora a Bíliny obsadil Emil M. Kněbort krásné 9. místo a neztratil se ani František Dědek na místě 14.

Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme do nového roku hodně programátorských úspěchů !!!

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.