Vánoční setkání Baltíků ve Strakonicích

12. 12. se vypravila skupina našich programátorů na vánoční setkání Baltíků - tentokrát do Strakonic. Skupina byla značně oslabená, protože několik programátorů tentokrát reprezentovalo naši školu v soutěži First Lego League.

Naše oslabená skupina v počtu dvou žáků - František Dědek a Emil Milan Kněbort (oba ze 7. A) - se vypravila v pátek směr Praha. Po předchozích problémech s průjezdností našich komunikací, jsme tentokrát vyrazili již o hodinu dříve. Protože vše probíhalo podle plánu a jízdních řádů, zbylo nám trochu času na předvánoční pokoukání na Staroměstském náměsti v Praze.

Po tomto menším výletě jsme vyrazili směr Strakonice. Ještě týž den odpoledne proběhla programovací soutěž, při které žáci sestavovali příběh podle zadané osnovy - tentokrát na téma "Piráti z Karibiku"

Po pátečním soutěžním klání jsme se pobaveni večerní společenskou hrou uložili ke spánku v učebnách ZŠ Dukelská ve Strakonicích - Emil s Fandou v 9. ročníku, paní učitelka to tentokrát dopracovala jen do pátého ročníku.

V sobotu ráno chlapci opět usedli k počítačům. Tentokrát je čekaly tři konkrétní úlohy, s kterými se museli programátoři co nejefektivněji vypořádat. V celkovém počtu 18ti soutěžících z Prahy, Českých Budějovic, Tábora a Bíliny obsadil Emil M. Kněbort krásné 9. místo a neztratil se ani František Dědek na místě 14.

Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme do nového roku hodně programátorských úspěchů !!!

Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“