First Lego League 2014 (FLL)

Soutěž vznikla v roce 1998 v USA, od roku 2001 běží v Německu, od roku 2002 v Rakousku, od roku 2003 ve Švýcarsku, od roku 2005 v Maďarsku a od roku 2006 u nás.

FLL je největší robotická soutěž pro děti ve věku 10 až 16 let, které se zúčastňují desetitisíce dětí po celém světě.

Letos proběhl v sobotu 13.12. již devátý  ročník  FLL. V České republice probíhají regionální kola v Olomouci a v Praze. Náš tým se spolu se 13 dalšími přihlásil do Prahy.

FLL se skládá ze čtyř disciplín: Robot Game – robot, který tým postaví a naprogramuje, plní různé úkoly na hracím poli. Tým obdrží hrací pole a popis úkolů (misí) na začátku září.

Design robota – tým předvede konstrukci svého modelu a programové řešení jednotlivých misí.

Výzkumný úkol – letošní téma „World class“ – tým si musí vybrat nějakou oblast, ve které se seznámí s problematikou a jako výstup navrhne nějaké inovativní řešení. Na soutěži před komisí předvede své řešení. Nestačí pouze hovořit podle předem připravené prezentace. Soutěžící musí najít kreativní způsob, jak vysvětlit své řešení. Hrají scénky, recitují, prezentují plakáty, komiksy a další materiály, které během řešení vytvořili.

Týmová spolupráce – disciplína, na které tým ukáže své kvality. Porota sleduje a hodnotí vzájemnou spolupráci, chování a jednání, se kterým jednotliví členové týmu přistupují k plnění společného úkolu. Úkol tým předem nezná.

Výsledky z jednotlivých disciplín se sečtou a vznikne konečné pořadí.

Naši školu reprezentoval tým  MEDVÍĎATA ve složení: Matyáš Fiala, Kryštof Panuška, Jiří Růta (7.A),  Matyáš Khauer, Lukáš Hlavnička (7.B), Vítězslav Musil (6.A), Jiří Křížek, Jáchym Bráza (5.A).

V týmové spolupráci obsadili překrásné druhé místo, ve výzkumném úkolu byli třetí, v celkovém pořadí obsadili šesté místo.

Všem členům týmu děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.