MLADÝ CHEMIK

V říjnu tohoto roku proběhlo školní kolo chemické soutěže MLADÝ CHEMIK, kterou již poněkolikáté pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích. Soutěž byla vyhlášena pro všechny žáky 9. tříd se zájmem o chemii. Soutěže se zúčastnilo celkem 25 žáků z obou devátých tříd naší školy. První tři nejlepší žáci - na 1. místě Leona Menčíková z 9.A, na 2. místě David Pařík z 9.A a na 3. místě Martin Kočí z 9.A - postoupili rovnou do regionálního kola pro kraje Vysočina, Liberecký kraj, Pardubický kraj a Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Postupujících žáků v tomto druhém regionálním kole se z uvedených krajů zúčastnilo soutěže celkem 3 000. Část regionálního kola pro žáky Libereckého kraje se konala ve čtvrtek 11.12. 2014 v Jilemnici a naši žáci a žákyně z 9.A se umístili - Leona Menčíková na krásném 83. místě, David Pařík na 105. místě a Martin Kočí na 211. místě. Tímto umístěním velmi pěkně reprezentovali naší školu. Umístění do 211. místa ze 3 000 účastníků je opravdu velkým úspěchem.

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.