Tajemná rašeliniště

Počátkem letošního kalendářního roku jsme obdrželi nabídku Správy CHKO Jizerské hory, přihlásit se do soutěže „Tajemná Jizerskohorská rašeliniště“.

Celkem se do soutěže zapojilo 24 žáků a žákyň 6. – 8. tříd.

Úkolem bylo provést několik laboratorních, terénních i samostatných úkolů, které jsme měli vypracovat do května.

Odměnou za naši několikaměsíční práci byla Odborná exkurze do jizerskohorských rašelinišť.

Exkurze se konala 10.6. 2014 na Rašeliništi Jizerka.

Měli jsme tak možnost pozorovat zblízka ekosystém typického vrchoviště včetně zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejichž ekologickou nikou je výhradně vrchoviště, popř. jiný druh rašeliniště.

Více informací najdete v dokumentech.

Fotografie jsou umístěny ve fotogalerii.

Tajemná rašeliniště
Název souboru Velikost Typ
tajemna_raseliniste 26.5 KB doc
V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky
Základní škola TGM v Hodkovicích nad Mohelkou pořádá ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 hod. do 16:00 hodin den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky.
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON