Tajemná rašeliniště

Počátkem letošního kalendářního roku jsme obdrželi nabídku Správy CHKO Jizerské hory, přihlásit se do soutěže „Tajemná Jizerskohorská rašeliniště“.

Celkem se do soutěže zapojilo 24 žáků a žákyň 6. – 8. tříd.

Úkolem bylo provést několik laboratorních, terénních i samostatných úkolů, které jsme měli vypracovat do května.

Odměnou za naši několikaměsíční práci byla Odborná exkurze do jizerskohorských rašelinišť.

Exkurze se konala 10.6. 2014 na Rašeliništi Jizerka.

Měli jsme tak možnost pozorovat zblízka ekosystém typického vrchoviště včetně zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejichž ekologickou nikou je výhradně vrchoviště, popř. jiný druh rašeliniště.

Více informací najdete v dokumentech.

Fotografie jsou umístěny ve fotogalerii.

Tajemná rašeliniště
Název souboru Velikost Typ
tajemna_raseliniste 26.5 KB doc
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“