Tajemná rašeliniště

Počátkem letošního kalendářního roku jsme obdrželi nabídku Správy CHKO Jizerské hory, přihlásit se do soutěže „Tajemná Jizerskohorská rašeliniště“.

Celkem se do soutěže zapojilo 24 žáků a žákyň 6. – 8. tříd.

Úkolem bylo provést několik laboratorních, terénních i samostatných úkolů, které jsme měli vypracovat do května.

Odměnou za naši několikaměsíční práci byla Odborná exkurze do jizerskohorských rašelinišť.

Exkurze se konala 10.6. 2014 na Rašeliništi Jizerka.

Měli jsme tak možnost pozorovat zblízka ekosystém typického vrchoviště včetně zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejichž ekologickou nikou je výhradně vrchoviště, popř. jiný druh rašeliniště.

Více informací najdete v dokumentech.

Fotografie jsou umístěny ve fotogalerii.

Tajemná rašeliniště
Název souboru Velikost Typ
tajemna_raseliniste 26.5 KB doc
Adventní trhy na hodkovickém náměstí
Rodinná a seniorská politika - dotazníky
město Hodkovice nad Mohelkou aktuálně zpracovává koncepci rodinné a seniorské politiky. Rádi bychom vás požádali o vyplnění dotazníků, které budou sloužit jako jeden z podkladů pro koncepci.
Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.

Betlém 2019 Betlém 2019 Betlém 2019 Betlém 2019 Betlém 2019 Betlém 2019