Tajemná rašeliniště

Počátkem letošního kalendářního roku jsme obdrželi nabídku Správy CHKO Jizerské hory, přihlásit se do soutěže „Tajemná Jizerskohorská rašeliniště“.

Celkem se do soutěže zapojilo 24 žáků a žákyň 6. – 8. tříd.

Úkolem bylo provést několik laboratorních, terénních i samostatných úkolů, které jsme měli vypracovat do května.

Odměnou za naši několikaměsíční práci byla Odborná exkurze do jizerskohorských rašelinišť.

Exkurze se konala 10.6. 2014 na Rašeliništi Jizerka.

Měli jsme tak možnost pozorovat zblízka ekosystém typického vrchoviště včetně zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejichž ekologickou nikou je výhradně vrchoviště, popř. jiný druh rašeliniště.

Více informací najdete v dokumentech.

Fotografie jsou umístěny ve fotogalerii.

Tajemná rašeliniště
Název souboru Velikost Typ
tajemna_raseliniste 26.5 KB doc
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 11. 6. v 16 hodin.
Dne 24. 4. 2018 proběhnou třídní schůzky.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“