Poznávací zájezd do Velké Británie

Nový školní rok zahájili někteří žáci naší školy již tradičním zájezdem do Velké Británie. Dlouhou cestu si zpříjemnili zastávkou v belgických Bruggách a pak už obdivovali skalnaté pobřeží v severním Walesu na ostrově Anglesey, snažili se vyslovit (marně) jméno welšské vesnice s nejdelším názvem na světě, vrátili se do starých časů v hradě Caernarfon, ochutnávali čokoládu ve slavné čokoládovně v Cadbury a poslouchali písničky v muzeu Beatles v Liverpoolu, kde se také o slavné skupině dozvěděli mnoho zajímavých informací. Celý pobyt zakončili návštěvou Londýna, který si všichni užili v muzeu voskových figurín Madame Tussauds, ale i v samotném centru prohlídkou nejslavnějších londýnských míst a budov. Dokonce si zkusili i přepravu londýnským metrem (v dopravní špičce!), které je nejstarším na světě. K nezapomenutelným zážitkům patří i nocování v britských rodinách, placení nerozlišitelnými britskými mincemi nebo přejezd podmořským tunelem pod kanálem La Manche, Angličany tvrdošíjně nazývaný English Channel. Vše bylo skvělé včetně neskutečně ochotných a milých řidičů, kteří nakonec prozradili, že jsme nacestovali 3 800km! Tak zase za rok?!
Příměstské tábory Podještědí
Přečtěte si informace o letních příměstských táborech.
Sběr papíru
Od 28. 5. do 30. 5. proběhne za základní školou sběr papíru.
V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON