Poznávací zájezd do Velké Británie

Nový školní rok zahájili někteří žáci naší školy již tradičním zájezdem do Velké Británie. Dlouhou cestu si zpříjemnili zastávkou v belgických Bruggách a pak už obdivovali skalnaté pobřeží v severním Walesu na ostrově Anglesey, snažili se vyslovit (marně) jméno welšské vesnice s nejdelším názvem na světě, vrátili se do starých časů v hradě Caernarfon, ochutnávali čokoládu ve slavné čokoládovně v Cadbury a poslouchali písničky v muzeu Beatles v Liverpoolu, kde se také o slavné skupině dozvěděli mnoho zajímavých informací. Celý pobyt zakončili návštěvou Londýna, který si všichni užili v muzeu voskových figurín Madame Tussauds, ale i v samotném centru prohlídkou nejslavnějších londýnských míst a budov. Dokonce si zkusili i přepravu londýnským metrem (v dopravní špičce!), které je nejstarším na světě. K nezapomenutelným zážitkům patří i nocování v britských rodinách, placení nerozlišitelnými britskými mincemi nebo přejezd podmořským tunelem pod kanálem La Manche, Angličany tvrdošíjně nazývaný English Channel. Vše bylo skvělé včetně neskutečně ochotných a milých řidičů, kteří nakonec prozradili, že jsme nacestovali 3 800km! Tak zase za rok?!
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 11. 6. v 16 hodin.
Dne 24. 4. 2018 proběhnou třídní schůzky.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“