Poznávací zájezd do Velké Británie

Nový školní rok zahájili někteří žáci naší školy již tradičním zájezdem do Velké Británie. Dlouhou cestu si zpříjemnili zastávkou v belgických Bruggách a pak už obdivovali skalnaté pobřeží v severním Walesu na ostrově Anglesey, snažili se vyslovit (marně) jméno welšské vesnice s nejdelším názvem na světě, vrátili se do starých časů v hradě Caernarfon, ochutnávali čokoládu ve slavné čokoládovně v Cadbury a poslouchali písničky v muzeu Beatles v Liverpoolu, kde se také o slavné skupině dozvěděli mnoho zajímavých informací. Celý pobyt zakončili návštěvou Londýna, který si všichni užili v muzeu voskových figurín Madame Tussauds, ale i v samotném centru prohlídkou nejslavnějších londýnských míst a budov. Dokonce si zkusili i přepravu londýnským metrem (v dopravní špičce!), které je nejstarším na světě. K nezapomenutelným zážitkům patří i nocování v britských rodinách, placení nerozlišitelnými britskými mincemi nebo přejezd podmořským tunelem pod kanálem La Manche, Angličany tvrdošíjně nazývaný English Channel. Vše bylo skvělé včetně neskutečně ochotných a milých řidičů, kteří nakonec prozradili, že jsme nacestovali 3 800km! Tak zase za rok?!
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.