Poznávací zájezd do Velké Británie

Po tříleté přestávce měli žáci naší základní školy možnost zúčastnit se zájezdu do Velké Británie, který se uskutečnil v termínu od 10. do 17. 9. 2012. Tentokrát se stal hlavním cílem Manchester a okolí, ale navštívili jsme i Amsterdam a samozřejmě Londýn. Zajímavou zkušeností bylo jistě ubytování v rodinách, protože jsme mohli nakouknout do skutečného života britských rodin, ochutnat jejich jídlo a samozřejmě konverzovat v angličtině.

K největším zážitkům jistě patřila plavba po amsterodamských kanálech – drachtech, kde nás pobavilo, že Holanďané toto slovo vyslovují chrocht. Nezapomenutelná byla jistě i návštěva stadionu FC Manchester United – Old Trafford, a to nejen pro fotbalové fanoušky. Dostali jsme se i do kabin hráčů, kde odpočívaly, zavěšené na ramínkách, jejich skutečné dresy.

Kdo má rád spíš přírodu, tak si přišel na své v lesíku s volně pobíhajícími makaky Monkey Forest nebo v národním parku Peak District. Tečku za naším sedmidenním zájezdem napsal Londýn a jeho nevýznamnější památky. Bezvadnou atmosféru dokumentují  snímky ve fotogalerii.

Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.
Odpolední kurz lyžování
Nabídka firmy sport-kids
Ředitelské volno
Dne 31. 10. a 1. 11. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.
Noční pochod
V pátek 25. října 2019 proběhne 7. ročník podzimního nočního pochodu.
Žáci základní školy pojedou na EDUCU MYJOB Liberec 2019
Dne 11. 10. 2019 se žáci 9. tříd zúčastní veletrhu EDUCA v Liberci

Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020