Poznávací zájezd do Velké Británie

Po tříleté přestávce měli žáci naší základní školy možnost zúčastnit se zájezdu do Velké Británie, který se uskutečnil v termínu od 10. do 17. 9. 2012. Tentokrát se stal hlavním cílem Manchester a okolí, ale navštívili jsme i Amsterdam a samozřejmě Londýn. Zajímavou zkušeností bylo jistě ubytování v rodinách, protože jsme mohli nakouknout do skutečného života britských rodin, ochutnat jejich jídlo a samozřejmě konverzovat v angličtině.

K největším zážitkům jistě patřila plavba po amsterodamských kanálech – drachtech, kde nás pobavilo, že Holanďané toto slovo vyslovují chrocht. Nezapomenutelná byla jistě i návštěva stadionu FC Manchester United – Old Trafford, a to nejen pro fotbalové fanoušky. Dostali jsme se i do kabin hráčů, kde odpočívaly, zavěšené na ramínkách, jejich skutečné dresy.

Kdo má rád spíš přírodu, tak si přišel na své v lesíku s volně pobíhajícími makaky Monkey Forest nebo v národním parku Peak District. Tečku za naším sedmidenním zájezdem napsal Londýn a jeho nevýznamnější památky. Bezvadnou atmosféru dokumentují  snímky ve fotogalerii.

Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 11. 6. v 16 hodin.
Dne 24. 4. 2018 proběhnou třídní schůzky.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“