Poznávací zájezd do Velké Británie

Po tříleté přestávce měli žáci naší základní školy možnost zúčastnit se zájezdu do Velké Británie, který se uskutečnil v termínu od 10. do 17. 9. 2012. Tentokrát se stal hlavním cílem Manchester a okolí, ale navštívili jsme i Amsterdam a samozřejmě Londýn. Zajímavou zkušeností bylo jistě ubytování v rodinách, protože jsme mohli nakouknout do skutečného života britských rodin, ochutnat jejich jídlo a samozřejmě konverzovat v angličtině.

K největším zážitkům jistě patřila plavba po amsterodamských kanálech – drachtech, kde nás pobavilo, že Holanďané toto slovo vyslovují chrocht. Nezapomenutelná byla jistě i návštěva stadionu FC Manchester United – Old Trafford, a to nejen pro fotbalové fanoušky. Dostali jsme se i do kabin hráčů, kde odpočívaly, zavěšené na ramínkách, jejich skutečné dresy.

Kdo má rád spíš přírodu, tak si přišel na své v lesíku s volně pobíhajícími makaky Monkey Forest nebo v národním parku Peak District. Tečku za naším sedmidenním zájezdem napsal Londýn a jeho nevýznamnější památky. Bezvadnou atmosféru dokumentují  snímky ve fotogalerii.

Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.

First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018