Poznávací zájezd do Velké Británie

Po tříleté přestávce měli žáci naší základní školy možnost zúčastnit se zájezdu do Velké Británie, který se uskutečnil v termínu od 10. do 17. 9. 2012. Tentokrát se stal hlavním cílem Manchester a okolí, ale navštívili jsme i Amsterdam a samozřejmě Londýn. Zajímavou zkušeností bylo jistě ubytování v rodinách, protože jsme mohli nakouknout do skutečného života britských rodin, ochutnat jejich jídlo a samozřejmě konverzovat v angličtině.

K největším zážitkům jistě patřila plavba po amsterodamských kanálech – drachtech, kde nás pobavilo, že Holanďané toto slovo vyslovují chrocht. Nezapomenutelná byla jistě i návštěva stadionu FC Manchester United – Old Trafford, a to nejen pro fotbalové fanoušky. Dostali jsme se i do kabin hráčů, kde odpočívaly, zavěšené na ramínkách, jejich skutečné dresy.

Kdo má rád spíš přírodu, tak si přišel na své v lesíku s volně pobíhajícími makaky Monkey Forest nebo v národním parku Peak District. Tečku za naším sedmidenním zájezdem napsal Londýn a jeho nevýznamnější památky. Bezvadnou atmosféru dokumentují  snímky ve fotogalerii.

V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky
Základní škola TGM v Hodkovicích nad Mohelkou pořádá ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 hod. do 16:00 hodin den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky.
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON