Talentmánie 2012

Dva březnové pátky se tělocvična naší školy zaplnila 2. ročníkem Talentmánie. Během prvního kola v pátek 9. března 2012 jsme mohli vidět 28 vystoupení z různých okruhů – zpěv, tanec, aerobik, hra na hudební nástroj i divadlo či scénky. Dokonce některá vystoupení skloubila jak tanec, tak zpěv, či dokonce divadlo, hru na hudební nástroj a zpěv k tomu. Porota neměla jednoduchý úkol a musela vybrat jen ty nejlepší do finále. Po dlouhých debatách a nelehkém rozhodování postoupilo do velkého finále 16 talentů. 16. března 2012 se tělocvična zaplnila do posledního místečka. Rodiče, prarodiče, sourozenci, kamarádi, spolužáci i vyučující se přišli nejen podívat na vystoupení, ale také mohli svým hlasem rozhodnout o vítězi. Stejně jako před týdnem bylo možné vidět mnoho kvalitních výkonů, ale bohužel chřipková epidemie si nevybírá. Někteří museli vyměnit svého parťáka, jiní nevystupovali v plné sestavě a jedno vystoupení bylo zrušeno úplně. Největší potlesk si vysloužil Libor Cejnar ze 7.A, který předvedl úžasnou show na bicí. Diváci ho ohodnotili nejen potleskem, ale také počtem kuliček, které vhodili do jeho sklenice. S celkovým počtem 153 hlasů se stal jasným vítězem 2. ročníku Talentmánie. Písničku Kozel zná snad každý, takže se k holkám z 5. A a 6.A publikum rádo přidalo. A za divadlo se zpěvem si Leona Menčíková, Nikola Mařanová a Anna Vondráková vysloužily 2. místo s 57 hlasy. Bohužel jim ve finále chyběl kytarový doprovod Nikoly Domácí, která onemocněla a horečky jí nedovolily bojovat o vítězství. Filip Hanus svým tanečním umem oslňoval už vloni a letos se mu podařilo získat 33 hlasů, čímž se postavil na 3. stupínek vítězů. Filipovi na paty šlapala i další čísla, která se už nevešla na bednu vítězů, ale byla výborná a je tedy ve hvězdách, jak to dopadne další ročník Talentmánie příští rok. Konkurence byla veliká, vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za skvělý zážitek, na který se bude dlouho vzpomínat.
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.