Velikonoční dílna

V rámci projektu Kořeny evropské kultury pořádalo Podještědské gymnázium Velikonoční dílnu. Této dílny se dne 10. 3. 2011 zúčastnili i žáci 5. ročníků naší školy. Součástí dílny byly soutěže a úkoly, které plnily jednotlivé skupiny žáků 5. tříd pod vedením lektorek z gymnázia. Naše škola se stala absolutním vítězem a umístila se tak před ZŠ Broumovská Liberec i před ZŠ Vratislavice nad Nisou.

Na prvních místech se umístily soutěžní skupiny našich žáků a to:

1. místo: Ilona Fortelná, Daniela Landfeldová, Laura Majerčíková, Tereza Vyhlasová,  – 132 bodů

2. místo: Radka Millerová, Martin Kočí, David Pařík, Lukáš Roubínek, – 121 bodů

3. místo: Tereza Fialová, Eliška Benešová, Leona Menčíková,– 115 bodů

Více informací o Velikonoční dílně i o umístění jednotlivých soutěžících skupin se dozvíte na stránkách projektu v odkazech na dokumenty a galerii: http://www.pglbc.cz/files/projekt_kek/

Velikonoční dílna Velikonoční dílna Velikonoční dílna Velikonoční dílna
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.
Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.