NÁPLŇ PRÁCE ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

ŠKOLNÍ PARLAMENT - SPOLUROZHODOVÁNÍ ŽÁKŮ O ŽIVOTĚ ŠKOLY

Školní parlament je prostor pro zapojení žáků do života školy. Podporuje jednak zodpovědnost žáků za vlastní vzdělávání, jednak umožňuje jejich podíl na chodu školy. Zástupci Školního parlamentu se pravidelně setkávají na pracovních schůzkách, na nichž přednášejí návrhy a připomínky svých spolužáků ke vzdělávacímu procesu, školnímu prostředí a vzájemnému soužití. Školní parlament předkládá podměty, otázky a návrhy vedení školy i učitelům. Snaží se vzálemně najít optimální řešení daného problému. Školní parlament je prostředkem pro přenos informací mezi všemi třídami, napomáhá spolupráci mezi jednotlivými ročníky. Snaží se o naplňování cílů školy v oblasti osobnostní a sociální výchovy, výchovy demokratického občana. Práce na půdě Školního parlamentu vychází z obsahu Úmluvy o právech dítěte, která byla přijata 20. 11. 1989 Valným shromážděním OSN a k níž přistoupila i Česká republika.Podle této úmluvy má dítě právo:

Svou činnost Školní parlament zaměřuje na :

Koncem září se uskuteční třídní schůzky.
Provoz školní družiny zahájen dne 2. 9. 2019
Kroužky ve školním roce 2019/2020
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Zahájení školního roku
Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí 2. 9. 2019
Přihláška k docházce do školní družiny
ve školním roce 2019/2020