online výuka AJ 1.6. 14:00 + HW

Pokyny jak pracovat v TEAMS.

Zkusíme společně pracovat v aplikaci Office 365. Já vám napíšu, jak na to a uvidím, komu z vás se podaří přihlásit se do aplikace. Ti, kterým se to nepodaří, mi napíší na email: dana.rucka@seznam.cz. a popíší, kde je problém. Zkusíme ho společně vyřešit. Online hodiny budeme využívat hlavně k opravě a vysvětlení dom. úkolů.

Jak na to?

1. Otevřete si okno prohlížeče (Firefox, Google Chrom nebo jiný, který používáte k vyhledávání na internetu).

2. Do adresového řádku (okénko, kde vám bliká kurzor) napište: Office.com

3. V otevřené stránce kliněte na bílý obdélníček s nápisem "Přihlásit se"

4. Otevře se vám přihlašovací okno, napíšete malými písmeny první čtyři písmena z vašeho příjmení a hned za ně první dvě písmena z vašeho jména (např. já bych psala: ruckda). Hned za ně píšete@(píše se tak, že držíte zmačknutou klávesu "alt gr"a stisknete klávesu "v")zshodkovice.onmicrosoft.com. Tedy: ruckda@zshodkovice.onmicrosoft.com

5. Kliknete na "Další"

6. Do dalšího okénka napíšete heslo: Hodkovice1 (s velkým H na začátku a 1 je připojena bez mezery). Všichni máte na úvod stejné heslo, které si ale hned při prvním přihlášení změníte. Své nové heslo si zapište, ať ho nezapomenete!

7. Až se vám otevře bílá stránka s malými obrázky, nalezněte mezi nimi "Teams" a klikněte na něj

8. Vyberte si z možností, zda si chcete aplikaci nainstalovat do svého počítače nebo do telefonu nebo zda ji chcete otevírat "on line" a na jednu možnost klikněte. (V modrém obdélíku je text "stáhnout aplikaci pro Windows". Pod obdélníkem je text "Místo toho použijte webovou aplikaci"). Instalaci (kliknutí na modrý obdélník) volte jen v případě, že umíte instalovat aplikace do počítače. Jinak tedy klikněte na text "Místo toho použijte webovou aplikaci"

9. Otevře se vám nová stránka se čtverečkem a v něm nápis M5B. Na ten klikněte a jste tam, kde máte být :-).

Napište mi nějaký vzkaz (samozřejmě english)

Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.