online výuka AJ 25.5. 10:30 + HW

Milí šesťáci,

zkusíme společně pracovat v aplikaci Office 365. Já vám napíšu, jak na to a uvidím, komu z vás se podaří přihlásit se do aplikace. Ti, kterým se to nepodaří, mi napíší na email: dana.rucka@seznam.cz. a zkusí popsat, kde je problém. Zkusíme ho společně vyřešit. Online hodiny budeme využívat hlavně k opravě a vysvětlení dom. úkolů.

Jak na to?

1. Otevřete si okno prohlížeče (Firefox, Google Chrom nebo jiný, který používáte k vyhledávání na internetu).

2. Do adresového řádku (okénko, kde vám bliká kurzor) napište: Office.com 3. V otevřené stránce kliněte na bílý obdélníček s nápisem "Přihlásit se"

4. Otevře se vám přihlašovací okno, napíšete malými písmeny první čtyři písmena z vašeho příjmení a hned za ně první dvě písmena z vašeho jména (např. já bych psala: ruckda). Hned za ně píšete@(píše se tak, že držíte zmačknutou klávesu "alt gr"a stisknete klávesu "v")zshodkovice.onmicrosoft.com. Tedy: ruckda@zshodkovice.onmicrosoft.com

5. Kliknete na "Další"

6. Do dalšího okénka napíšete heslo: Hodkovice1 (s velkým H na začátku a 1 je připojena bez mezery). Všichni máte na úvod stejné heslo, které si ale hned při prvním přihlášení změníte. Své nové heslo si zapište, ať ho nezapomenete!

7. Až se vám otevře bílá stránka s malými obrázky, nalezněte mezi nimi "Teams" a klikněte na něj

8. Vyberte si z možností, zda si chcete aplikaci nainstalovat do svého počítače nebo do telefonu nebo zda ji chcete otevírat "on line" a na jednu možnost klikněte. (V modrém obdélíku je text "stáhnout aplikaci pro Windows". Pod obdélníkem je text "Místo toho použijte webovou aplikaci"). Instalaci (kliknutí na modrý obdélník) volte jen v případě, že umíte instalovat aplikace do počítače. Jinak tedy klikněte na text "Místo toho použijte webovou aplikaci"

9. Otevře se vám nová stránka se čtverečkem a v něm nápis M5B. Na ten klikněte a jste tam, kde máte být :-).

Napište mi nějaký vzkaz (samozřejmě english)!

V pondělí 18.5. se na vás těším od 10:30 online "inTEAMS".

A taky si do pondělí udělejte v PS 29/4

Have a nice day!

Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.
Hodnocení žáků v druhém pololetí šk. r. 2019/2020
V souladu s vyhláškou č. 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 27. 4. 2020 vydává ředitelka školy tuto informaci:
Otevření školy pro žáky 9. ročníku
Na základě vyjádření ministra R. Plagy mají žáci 9. ročníků možnost vrátit se do škol, za účelem přípravy na přijímací zkoušky.