Vlastivěda - domácí výuka

AKTUALIZACE!!!

V pátek 8.5. jsme si připomněli Den osvobození neboli konec 2.světové války. Pro přiblížení situace můžete s dětmi pročíst str.43-44 v učebnici. S ohledem na současnou situaci, by bylo dobré, aby si děti přečetly alespoň některé kapitoly z učebnice - str.14-15 (Jan Ámos Komenský), str. 17-18 (vláda Marie Terezie a Josefa II.), str. 23 (Čeští vynálezci), str. 28-29, str.32.

Práce je dobrovolná.

Přeji krásné dny. Třeba se vzájemně potkáme od 25.5. ve škole.

S. Brázdová

"Na základě doporučení ministra školství R. Plagy, které přednesl na tiskové konferenci dne 23. 3. 2020, bude naše škola zadávat učivo pouze z předmětů matematika, český jazyk, anglický jazyk."

Opět mohu pouze doporučit, pokud zbyde dětem čas, podívat se na další díly Dějin udatného českého národa, popřípadě velice pěkné shrnutí dějin je v knize České dějiny očima psa 2.

Děti moc zdravím a přeji Vám všem pevné zdraví, kdyby cokoliv neváhejte mě kontaktovat na mém emailu.

S. Brázdová

23.-27.3.

Tento týden se dostáváme k učivu 5. ročníku. V zelené učebnici Vlastivěda 5 prosím o přečtení stran 9-11. A vypracování přiloženého pracovního listu doba pobělohorská (viz. přílohy).

Pokud se stalo, že děti nemají učebnice a v současné době není možnost si je ve škole vyzvednout. Webový portál Nové školy (www.nns.cz), od nichž učebnice máme, zpřístupnil učebnice online všem žákům i učitelům na měsíc zdarma (popřípadě i na dobu delší). Stačí kliknout na učebnice online, zde Vám vyjede podrobný návod, jak žáka zaregistrovat, a pak již můžete využívat internetovou podobu učebnice (a nejen vlastivědy, ale i přírodovědy).

17.-20.3.

V příloze zasílám oskenované listy učebnice ze 4. ročníku, které jsme ještě dodělávali pro ucelelní historie. Prosím o vypsání základních informací - Ferdinand I. Habsburský, Rudolf II. a renesance ( typické znaky renesančních staveb), pokud máte možnost prosím vytiskněte dětem Přehled nejstarších českých dějin. Kdo tuto možnost nemá, vytisknu já až se opět shledáme ve škole. K pochopení učiva se děti mohou podívat na youtube.com na dějiny udatného českého národa díl 51. až 58.

Děkuji za spolupráci a přeji všem hlavně hodně zdraví

Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.