Vlastivěda - domácí výuka

"Na základě doporučení ministra školství R. Plagy, které přednesl na tiskové konferenci dne 23. 3. 2020, bude naše škola zadávat učivo pouze z předmětů matematika, český jazyk, anglický jazyk."

Opět mohu pouze doporučit, pokud zbyde dětem čas, podívat se na další díly Dějin udatného českého národa, popřípadě velice pěkné shrnutí dějin je v knize České dějiny očima psa 2.

Děti moc zdravím a přeji Vám všem pevné zdraví, kdyby cokoliv neváhejte mě kontaktovat na mém emailu.

S. Brázdová

23.-27.3.

Tento týden se dostáváme k učivu 5. ročníku. V zelené učebnici Vlastivěda 5 prosím o přečtení stran 9-11. A vypracování přiloženého pracovního listu doba pobělohorská (viz. přílohy).

Pokud se stalo, že děti nemají učebnice a v současné době není možnost si je ve škole vyzvednout. Webový portál Nové školy (www.nns.cz), od nichž učebnice máme, zpřístupnil učebnice online všem žákům i učitelům na měsíc zdarma (popřípadě i na dobu delší). Stačí kliknout na učebnice online, zde Vám vyjede podrobný návod, jak žáka zaregistrovat, a pak již můžete využívat internetovou podobu učebnice (a nejen vlastivědy, ale i přírodovědy).

17.-20.3.

V příloze zasílám oskenované listy učebnice ze 4. ročníku, které jsme ještě dodělávali pro ucelelní historie. Prosím o vypsání základních informací - Ferdinand I. Habsburský, Rudolf II. a renesance ( typické znaky renesančních staveb), pokud máte možnost prosím vytiskněte dětem Přehled nejstarších českých dějin. Kdo tuto možnost nemá, vytisknu já až se opět shledáme ve škole. K pochopení učiva se děti mohou podívat na youtube.com na dějiny udatného českého národa díl 51. až 58.

Děkuji za spolupráci a přeji všem hlavně hodně zdraví

Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka Vlastivěda - domácí výuka
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.