Matematika - domácí výuka

Všechna další zadání úkolů do matematiky naleznete v Teamsech.

Milí páťáci, protože vím, že jste šikovní, uděláme pokus. Zkusíme společně pracovat v aplikaci Office 365. Já vám napíšu, jak na to a uvidím, komu z vás se  podaří přihlásit se do aplikace. Ti, kterým se to napodaří, mi napíší na školní email: kalouskova@zshodkovice.cz. Napíší mi, kde je problém. Buď ho společně vyřešíme nebo jim budu zadávat úkoly jinak.

Jak na to?

1. Otevřete si okno prohlížeče (Firefox, Google Chrom nebo jiný, který používáte k vyhledávání na internetu).

2. Do adresového řádku (okénko, kde vám bliká kurzor) napište: Office.com

3. V otevřené stránce kliněte na bílý obdélníček s nápisem "Přihlásit se"

4. Otevře se vám přihlašovací okno, napíšete malými písmeny první čtyři písmena z vašeho příjmení a hned za ně první dvě písmena z vašeho jména (např. já bych psala: kaloda). Hned za ně píšete@(píše se tak, že držíte zmačknutou klávesu "alt gr"a stisknete klávesu "v")zshodkovice.onmicrosoft.com. Tedy: kaloda@zshodkovice.onmicrosoft.com

5. Kliknete na "Další"

6. Do dalšího okénka napíšete heslo: Hodkovice1  (s velkým H na začátku a 1 je připojena bez mezery). Všichni máte na úvod stejné heslo, které si ale hned při prvním přihlášení změníte. Své nové heslo si zapište, ať ho nezapomenete!

7. Až se vám otevře bílá stránka s malými obrázky, nalezněte mezi nimi "Teams" a klikněte na něj

8. Vyberte si z možností, zda si chcete aplikaci nainstalovat do svého počítače nebo zda ji chcete otevírat "on line" a na jednu možnost klikněte. (V modrém obdélíku je text "stáhnout aplikaci pro Windows". Pod obdélníkem je text "Místo toho použijte webovou aplikaci"). Instalaci (kliknutí na modrý obdélník) volte jen v případě, že umíte instalovat aplikace do počítače. Jinak tedy klikněte na text "Místo toho použijte webovou aplikaci"

9. Otevře se vám nová stránka se čtverečkem a v něm nápis M5B. Na ten klikněte a jste tam, kde máte být :-). Napište mi vzkaz a najděte si první úkol. Desetinná čísla. Vyplňte testík a odešlete mi ho.

Až zjistím, kolik z vás to zvládlo, zadám vám další úkol

Kromě toho si můžete opakovat učivo na stránkách:

a pokud si budete chtít kromě matematiky i zahrát:

Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.
Hodnocení žáků v druhém pololetí šk. r. 2019/2020
V souladu s vyhláškou č. 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 27. 4. 2020 vydává ředitelka školy tuto informaci:
Otevření školy pro žáky 9. ročníku
Na základě vyjádření ministra R. Plagy mají žáci 9. ročníků možnost vrátit se do škol, za účelem přípravy na přijímací zkoušky.