ZŠ T.G.Masaryka - Hodkovice nad Mohelkou
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
 • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Informace pro rodiče

10. aktualizace 25. 5. 2020

Děkuji všem rodičům, kteří svým dětem pomáhali při domáci výuce.

Od tohoto týdne bude část žáků pracovat ve škole. Pracovní listy budou zaměřené na opakování toho, co jsme se společně od března učili. Ve škole vám budou při opakování pomáhat vyučující, kterých se neváhejte zeptat v případě nejasností.

Kdo budete pokračovat ve vyučování (resp. procvičování) doma, neváhejte se v případě nejasností zeptat mě.

Doufám, že další vzdělávání nám půjde stejně dobře jako doposud.

Děkuji všem!!!

9. aktualizace 18. 5. 2020

Děkuji všem, kteří vydrželi. Některé děti s vaší pomoci udělaly opravdu velký kus práce!!! 

V tomto týdnu budeme v českém jazyce i matematice opakovat, pokud máte k jednotlivým úkolům pomocné kartičky, používejte je. Kdo zvládne úkoly bez nich - je to skvělél.

 

8. aktualizace 11. 5. 2020

Moje poděkování všem rodičům by mělo být stále větší a větší, protože síly a motivace určitě ubývají a podle rčení "Nové koště dobře mete" asi i děti už nevidí v domácím vzdělávání takovou atraktivitu jakou možná viděly dříve. Určitě je těžší a těžší je se zlepšujícím se počasím udržet "u strojů" doma. 

Pokud na ně při výuce alespoň trochu dohlížíte, snažte se prosím, aby splnili alespoň část zadaných úkolů.

V matematice je tento týden opakovací. U písemné numerace lze zadat jen jeden odkaz a dále se musí v nabídce posouvat po řádcích a když řádky skončí použít dole pod posledním řádkem odkaz Zobrazit další cvičení. To je taková novinka ve vyhledávání cvičení na onlinecviceni.cz

V české jazyce bychom v tomto týdnu měli zvládnout skloňování číslovek - hlavně dva, oba, tři a čtyři (vše je úvodní seznámení s tímto skloňováním, učivo nemusí být zvládnuto na 100%, bude se pokračovat i ve vyšších ročnících, ale to dětem říkat nemusíte - jen pro vaše uklidnění). Zadávám sem toto učivo především s ohledem na přijímačky pro zájemce o víceletá gymnázia.

 

7. aktualizace 4. 5. 2020

Opět děkuji rodičům za jejich výdrž. Děkuji však i dětem, které se velmi osamostatnily a plní své úkoly!!!

V matematice si na pracovních listech (7. příloha a 8. příloha) můžeme zopakovat násobení a dělení desetinných čísel 10, 100 a 1000. Nové učivo je zaokrouhlování desetinných čísel.

V českém jazyce nás tento týden čekají číslovky a jejich druhy. V příloze je přehled druhů číslovek - je dobré si jej vytisknout nebo přepsat a používat při plnění cvičení.

Všechna zadání jsou zde a na Škola v pyžamu (včetně příloh).

6. aktualizace 27. 4. 2020

Děkuji všem rodičům za jejich výdrž, s kterou dětem při domácí výuce pomáhají!!!

V matematice nás tento týden čeká násobení a dělení desetinných čísel 10, 100 a 1000. V příloze - jak na stránkách školy, tak na Škola v pyžamu je pomůcka na násobení i dělení, bylo by dobré, kdyby si děti podle vyrobily svoji a používaly  ji při trénování. Pokud by někomu šlo toto učivo hůře, je dobré si příklad napsat na papír a tužkou slabě vyznačit posunutí desetinné čárky, a potom teprve číslo napsat.

V českém jazyce bychom se měli hlavně naučit, jak skloňujeme zájmeno já, kdy používáme mě a kdy mně. A jak správně napíšeme 7. p. zájmena se, kdy píšeme sebou a kdy s sebou.

Všechna zadání je i na Škola v pyžamu. Opět by bylo dobré, kdyby si úkoly na Škola v pyžamu žáci spravovali sami a na konci týdne napsali k českému jazyku i k matematice jednu větu, jak jim učivo šlo. 

5. aktualizace 20. 4. 2020

Děkuji všem rodičům za pokračující spolupráci v domácím vzdělávání!!!

V matematice jsou zadané všechny úkoly na tento týden, stejně tak i na Škola v pyžamu. Vzkaz, jak učivo žáci zvládali stačí napsat až na konci týdne nebo ve chvíli, kdy budou mít vše hotové. Nemusí psát každý den.

Z českého jazyka jsou již zadaná všechna cvičení.

Vše je opět i na Škola v pyžamu. Chtěla bych poprosit rodiče, aby nechaly děti na Škola v pyžamu pracovat samostatně. Odpovědi do řešení, ať si píší děti samy. Děkuji.

4. aktualizace 14. 4. 2020

Opět velké poděkování všem rodičům za pomoc při domácí výuce, za vaše e-maily, jste skvělí!!!

Zatím jsou zadané všechny úkoly z matematiky, z českého jazyka už je přidaná i nová látka.

Úkoly jsou zadané jak zde, tak na Škola v pyžamu.

3. aktualizace 6. 4. 2020

Stejně jako v minulých týdnech děkuji všem, kteří doma pracují, dotazují se a zasílají úkoly.

Žákům jsem na WhatsApp zaslala odkaz k registraci na portál Škola v pyžamu, zde si mohou úkoly hledat sami. Nemělo by vás to tolika zatěžovat. Stejně tak vypracované úkoly (pokud budou), mohou ukládat sem. Stejně tak mohou i nadále používat WhatsApp.

2. aktualizace 30. 3. 2020

Opět děkuji všem, kteří doma pracují, zasílají mi výsledky, mají dotazy k výuce.

K českému jazyku i matematice jsem vložila další úkoly pro tento týden. Úkoly plňte postupně, klidně i ve dvou dnech po sobě zopakujte nebo si pusťte video znovu. V případě jakýchkoliv nejasností mi napište na školní e-mail.

Přeji hodně sil a hlavně hodně zdraví.

1. aktualizace 23. 3. 2020

Děkuji všem, kteří si plní diktáty a posílají mi výsledky, o víkendu se mi objevila i nová jména, jsem za to velmi ráda.

K předmětu český jazyk a matematika jsme vložila procvičování na tento týden. 

Jakékoliv postřehy k tomuto učivu mi pište na můj škoní email. Budu ráda i za informace, jak učivo dětem jde, čemu nerozumí, apod. Při tréninku na počítačích ve škole se vždy dětí ptám, jak jim to jde, jestli mají pocit, že tomu rozumí, jsou na takové otázky zvyklé. Napište mi jejich odpovědi, nemusíte zjišťovat, zda učivo zvládají.

V této obtížné době máte jistě spoustu jiných starostí, než je učení. Vaše děti jsou šikovné a umí si říct, co jim jde a co ne, ostatní nechte na mně, pokusím se jim pomoci.

Opět vám přeji především zdraví a pevné nervy I. Mazgalová

1. týden domácí výuky

Vážení rodiče,

situace, která nastala je komplikací pro vzdělávání vašich dětí, ale hlavně pro celý chod domácností a rodin. Přeji vám všem, ať se vám to podaří zvládnout a hlavně, ať jste všichni zdraví, to je v současné situaci na prvním místě.

Snažím se pro děti vybírat učení a procvičování, které vás jako rodiče nebude příliš zatěžovat, snažte se děti vést k samostatnosti a odpovědnosti za jejich práci. 

Všechna cvičení v onlinecvičeních jim program opraví a napíše správné řešení, důležitá je tato zpětná vazba, ať si děti po sobě chyby přečtou, nestydí se za ně, že tam to červené nechtějí. "Chybami se člověk učí" - to je důležité, zároveń je u chyb napsané i zdůvodnění, v čem byla chyba.

Děti s těmito cvičeními umí zacházet ze školy, proto by opravdu co nejvíce času školní přípravy měly zvládnout samy. Pokud se budou chtít procvičit i ve znalostech v informatice, mohou mi se splněnými úkoly vytvořit screenshot (výřez obrazovky vytvoří zkratkou kláves SHIFT+WIN +S) nebo vyfotit cvičení telefonem a poslat mi jej jako přílohu na můj školní e-mail. Bude to krásné procvičování informatiky a já se budu těšit.

Velmi bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří dětem občas pomohou, obzvlášť s některým novým učivem a v případě jakýchkoliv nejasností se se mnou spojí prostřednictvím mého školního mailu.

Děkuji všem a přeji hodně zdraví I. Mazgalová

V tomto článku se budou od příštího týdne (tj. od 23. 3.) objevovat zprávy o aktualizacích článků pro jednotlivé předměty (mnou vyučované - ČJ, MA).

Aktuality
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

6.A s ozoboty 6.A s ozoboty 6.A s ozoboty 6.A s ozoboty 6.A s ozoboty 6.A s ozoboty

Partneři:

V roce 2018 byla získána dotace Libereckého kraje na projekty "Pokračujeme" a "Mladý programátor".
www.vctu.cz
Projekt  „POMÁHÁME“ s reg. č. „ CZ.02.3.68/0.0./0.0/16_022/0004913“ Projekt byl zahájen v srpnu 2017 a bude ukončen v červenci 2019. Hlavní náplní projektu je pomoc žákům ohroženým školním neúspěchem a žákům ze sociálně znevýhodněného prostředí. D
Za školou
ZŠ T.G.Masaryka Hodkovice nad Mohelkou
J.A. Komenského 467, 463 42
Tel.:
730 109 927
Email: