Český jazyk- domácí příprava do 10.4.

IV. Čeká na vás 4.týden domácí výuky. Doufám, že vše zvládáte.

1. Do SŠ vypracuj cvičení 4 na straně 11 v učebnici.

Přečti si text ze cvičení 5 na straně 11 , nebo si ho poslechni na uvedeném odkazu       https://www.youtube.com/watch?v=XN41Pp_bI3g

a napiš v jakém je nářečí. -- toto mi vyfoť a pošli na mail p.fialova@zshodkovice.cz

Pracovní sešit-  strana 5, cvičení 5- vypracuj a zkontroluj podle klíče.

III.Zdravím vás  ve třetím týdnu domácí výuky

Podívej se na video http: //decko.ceskatelevize.cz/obcanka- díl Koule

do SŠ Odpověz na otázky. 1.Je čeština indoevropský jazyk?

2. Vysvětli zkratky OHS A DHD.

3. Jakou češtinu používá paní Flekatá?

Dále učebnice s. 10:  Překresli mapku nářečí  do SŠ a jednotlivá nářečí si tam vepiš.

Do sešitu přepiš  text ve spisovné podobě . cvičení 3. na straně 10.

Pracovní sešit 1.díl -s.4:  Přečti si  úvodní text  v modrém a odpověz na otázky, potom i na  otázky 1. a 2.

Vypravovanou práci můžeš vyfotit   a zaslat mi ke kontrole na mail p.fialova@zshodkovice.cz

II.

Mluvnice - do školního sešitu opiš a doplň cv.11 na s. 47 v učebnici - , dále zde urči slovní druhy a podtrhni podmět a přísudek. ( Pozorně si před tím přečti modrou tabulku nad tím)

Sloh - do slohového sešitu napiš tři věty o výhodách vyučování doma a tři nevýhody.

Pokud máš možnost vypracovanou práci vyfoť a pošli jako přílohu na mail p.fialova@zshodkovice.cz

Literatura- příprava čtenářské dílny- k přečtené knize (bylo zadáno již před jarními prázdninami) vytvoř list - na něm bude - autor, název knihy

- 3-5 vět obsah

- dvě otázky pro ostatní k vybrané ukázce ( kapitola nebo

2-3 stránky textu)

Na tuto práci se budu těšit,až se uvidíme.

Mluvnice- učebnice Čj s.47 - cv. 12.- nadiktovat do školního sešitu - podtrhnout podmět a přísudek

- určit slovní druhy

- vypsat poddstatná jména a určit pád, číslo, rod a vzor

Literatura - čítanka s.92 a 93 - přečíst - následně   napsat odpovědi na otázky do literárního sešitu

- básničku na s. 93 přečíst - pokus se napsat dva verše o zvířeti

Sloh- Zážitek z jarních prázdnin - do slohového sešitu - 15- 20 řádků

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.