Německý jazyk - dobrovolná domácí příprava do 3.4.

Dobrovolná domácí příprava do 3. 4.

Pracovní list naleznete až na konci této stránky.

Domácí příprava do 27. 3.

Wo ist.........................? (Kde je......?)      Pracuj s učebnicí na str. 19, cv. 11

Bonn?

Paris?

Berlin?

Wien?

Prag?

Bratislava?

Bern?

Přiřaď následující odpovědi: In Deutschland (2x), In Tschechien, in Österreich, in Frankreich, in der Schweiz, in der Slowakei

( V názvech zemí Schweiz, Slowakei se ve spojení v předložkou in správně používá ještě člen der, protože v němčině jsou tyto země rodu ženského, zatímco ostatní země jsou v rodě středním).

Učebnice str. 16, cv. 3 - přepiš text s doplněním vynechaných písmen

Oba úkoly přepište do pracovního sešitu příp. na volný list papíru. Můžete zaslat zpět nebo si vaši práci zkontroluji, až se opět uvidíme ve škole.

Domácí příprava do 20.3.

Ergänze. Doplňuj. (Chybějící slova najdeš pod textem)

Ich ..................... Anna.            Das ..................... mein Vater.                  Das .............. Marion.

Wie .................... du?               ................ ist  das?                                   Wer ist dennn ...............?

........... bin Tony.                       Das .................. meine Familie.                Wie heisst ..................... Schwester?

Das ist ............... Opa.              ................... heisst du?                             Wer bist .............?

(heisse      mein     ist     Wie     ist     du     heisst    ist     Wer     deine     Ich     das)

Stell Fragen. Tvoř otázky. Prac. sešit str. 33, cv. 4

Nápověda: Otázky, které máš vytvořit, jsou napsané níže, pouze je přiřaď k odpovědím!

(Was ist das?       Ist das eine Katze?      Wie heisst das auf Deutsch?)

Vypracované úkoly mi můžete ofotit, naskenovat, příp.přepsat a zaslat na:  renzova@zshodkovice.cz

Název souboru Velikost Typ
Pracovní list s obrázky ( domácí příprava do 3. 4.) 622.33 KB jpg
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.