Německý jazyk - dobrovolná domácí příprava do 7. 5.

Dobrovolná domácí příprava do 7. 5.

Procvičujte slovíčka a gramatiku za pomoci online cvičení v odkazu uvedeném níže.

Po zobrazení uvedeného odkazu pokračujte dále na:

výběr jazyka: němčina

výběr učebnice: Wir neu 1

výběr kapitoly: 1. Erste Kontakte / Hallo!

zahrnout tyto typy otázek: 1. výběr z variant

2. přiřazovací otázka

a pak už jen: vygenerovat cvičení

Dobrovolná domácí příprava do 24. 4.

Tentokrát práce na 2 týdny. Využijete k ní pracovní list z předešlého týdne. Z 18 slovíček s podstatnými jmény, která naleznete v pracovním listu, vyberte libovolných 5 slov a použijte je v pěti jednoduchých větách. V další týdnu to samé, dalších 5 slovíček a s nimi vytvořite jednoduchou větu.

Např.: Die Lampe ist neu.

Die Palme ist grün.

Die Pizza ist gut.

Budete-li chtít, slovíčka se postupně učte zpaměti. Určitě se vám budou hodit! Zapamatovat si je nebude nijak těžké, jsou hodně podobná  jejich českým protějškům. Doporučuji ale zkontolovat správnou výslovnost na některém z webových prohlížečů, např. google ("překladač").

Dobrovolná domácí příprava do 3. 4.

Pracovní list naleznete až na konci této stránky.

Domácí příprava do 27. 3.

Wo ist.........................? (Kde je......?)      Pracuj s učebnicí na str. 19, cv. 11

Bonn?

Paris?

Berlin?

Wien?

Prag?

Bratislava?

Bern?

Přiřaď následující odpovědi: In Deutschland (2x), In Tschechien, in Österreich, in Frankreich, in der Schweiz, in der Slowakei

( V názvech zemí Schweiz, Slowakei se ve spojení v předložkou in správně používá ještě člen der, protože v němčině jsou tyto země rodu ženského, zatímco ostatní země jsou v rodě středním).

Učebnice str. 16, cv. 3 - přepiš text s doplněním vynechaných písmen

Oba úkoly přepište do pracovního sešitu příp. na volný list papíru. Můžete zaslat zpět nebo si vaši práci zkontroluji, až se opět uvidíme ve škole.

Domácí příprava do 20.3.

Ergänze. Doplňuj. (Chybějící slova najdeš pod textem)

Ich ..................... Anna.            Das ..................... mein Vater.                  Das .............. Marion.

Wie .................... du?               ................ ist  das?                                   Wer ist dennn ...............?

........... bin Tony.                       Das .................. meine Familie.                Wie heisst ..................... Schwester?

Das ist ............... Opa.              ................... heisst du?                             Wer bist .............?

(heisse      mein     ist     Wie     ist     du     heisst    ist     Wer     deine     Ich     das)

Stell Fragen. Tvoř otázky. Prac. sešit str. 33, cv. 4

Nápověda: Otázky, které máš vytvořit, jsou napsané níže, pouze je přiřaď k odpovědím!

(Was ist das?       Ist das eine Katze?      Wie heisst das auf Deutsch?)

Vypracované úkoly mi můžete ofotit, naskenovat, příp.přepsat a zaslat na:  renzova@zshodkovice.cz

Název souboru Velikost Typ
Pracovní list s obrázky ( domácí příprava do 3. 4.) 622.33 KB jpg
Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.
Hodnocení žáků v druhém pololetí šk. r. 2019/2020
V souladu s vyhláškou č. 211/2020 Sb. o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 27. 4. 2020 vydává ředitelka školy tuto informaci:
Otevření školy pro žáky 9. ročníku
Na základě vyjádření ministra R. Plagy mají žáci 9. ročníků možnost vrátit se do škol, za účelem přípravy na přijímací zkoušky.