Německý jazyk - dobrovolná domácí příprava do 10. 4.

Dobrovolná domácí příprava do 10. 4.

V odkazu uvedeném níže si procvičte v první lekci cvičení 1-3 (Übung 1-3),  z 3. cvičení vyberte 4 věty, ve kterých doplňujete sloveso sein (být) a chcete-li, můžete mi je přepsané poslat zpět na mail, příp. zaslat jako foto obrazovky.

Dobrovolná domácí příprava do 3. 4.

Dobrovolné úkoly = usnadní tvůj návrat do školy :-)

A proto, kdo z vás má chuť, pusťte se do toho, nic těžkého to není!  Vytrvalci, kteří se chtějí úkolem pochlubit stačí, když mi do mailu napíší číslo věty a k ní přiřadí správné písmenko.

1. Woher kommt sie?                    A) Sie spielt gern Monopoly.

2. Wer bist du?                              B) Keine Ahnung.

3. Was macht Karin gern?             C) 14.

4. Welcher Tag ist heute?              D) Aus Deutschland.

5. Wer ist das Mädchen?               E) Toll!

6. Wie ist der Rucksack?               F) Mittwoch.

7. Wie alt ist Robert?                     G) Ich heisse Thomas.

8. Wie heisst du?                           H) Ich bin Marion.

Domácí výuka do 27. 3.

Bez znalosti slovíček a jejich správné výslovnosti se v cizím jazyce neobejdeme!  Proto se zaměříme na jejich procvičování.

Na webových stránkách www.hueber.cz/beste-freunde naleznete vpravo nahoře modré kolečko s textem "Lernen," na něj klikněte a zobrazí se vám text "Nahrávky slovíček"

Zvolte 1. lekci ( Lektion 1), až si slovíčka poslechnete a sami nahlas zopakujete, vyberte si libovolných 5 slov a vytvořte větu.

Např.: Das T-Shirt is cool.

Du komst aus der Schweiz.

Du spielst Floorbal, oder?

Das Surfbrett ist braun.

Woher kommt das Mädchen?

Věty, které vytvoříte, mi můžete opět poslat na můj pracovní mail.

Vytvořte věty s použitím uvedených výrazů. Pokud to bude ve vašich možnostech, vyplněný text , popř. pouze přepsaný text bez obrázku mi můžete zaslat zpět na pracovní mail (renzova@ zshodkovice.cz). Děkuji

Název souboru Velikost Typ
Kdo je to? Představ osobu. 404.29 KB jpg
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.