ČJ, M DOMÁCÍ VÝUKA - aktualizováno 4.4.

Učivo v týdnu 6.4. - 8.4.

Sledujte vysílání ČT UčíTelka

ČJ - učebnice str. 76 - vlastní jména zvířat píšeme také s VELKÝM POČÁTEČNÍM PÍSMENEM

str. 76/2. Zvířátka z pohádek můžete nakreslit na bílý papír a správně k nim napsat jejich jména. Máte - li doma nějaké zvíře, také ho můžete nakreslit a

napsat jeho jméno.  Tuto práci si uložte, přinesete si ji do školy, až to půjde. Vaše zvířátka si vystavíme na nástěnce.

str. 111 - můžete si vybrat některá cvičení k opakování

M - pracovní sešit str. 13/2. - Zkoušejte si říkat vždy obě řady zpaměti.

str. 14 - zkuste pracovat podle vzorů

sloupečky na folii 49 - 56 si průběžně opakujte

ČT - čítanka str. 114 - 115

Pokud se otevřou obchody s papírnictvím, mohly by mít ke koupi pracovní sešit OPAKUJ SI O PRÁZDNINÁCH 2. Doporučuju si ho koupit, obsahuje velmi pěkná cvičení k opakování látky druhé třídy.

Přeju vám krásné a hodně zdravé Velikonoce.

Učivo v týdnu 30.3. - 3.4.

Sledujte vysílání ČT UčíTelka

ČJ - učebnice str. 75 - vlastní jména osob píšeme s VELKÝM POČÁTEČNÍM PÍSMENEM, cvičení 3. a 5. si můžete napsat na papír

str. 110 - můžete si vybrat některá cvičení k opakování

M - pracovní sešit str. 16/7. a  8. si napište a vypočítejte na papír

sloupečky na folii 52,55

ČT str.105, 111  a vaše vlastní knížka

Nadále můžete využívat doporučené počítačové programy.

Hezké jarní dny ve zdraví!

Učivo v týdnu 23.3. - 27.3.

ČJ - učebnice str. 83, 83/ 4. si můžete opsat na papír

podstatná jména jsou názvy osob, zvířat a věcí

slovesa jsou slova, která říkají, co osoby, zvířata a věci dělají nebo co se s nimi děje

str. 109 - můžete si vybrat  některá cvičení k opakování

M - str. 13, 13/3. si můžete opsat na papír

sloupečky ve folii 51, 54

ČT  a ČaJS - čítanka str.102 ,103

Čtení s porozuměním - můžete využít :

Pracujte na pohodu, raději méně a v klidu, co nestihnete, doděláme si, až se zase budeme moct vidět a pracovat spolu.

Hodně zdraví vašim rodinám!

V.Šulcová

Učivo v týdnu 16.3. - 20.3.

ČJ - učebnice str. 72, 79

M - pracovní sešit str. 10, 12

folie sloupeček 50, 53

Čt - vlastní knížka

ČaJS - pozorujte na vycházkách proměny přírody na jaře

Můžete využít webové stránky skolakov.eu - tvrdé a měkké slabiky, druhy vět, ščítání a odčítání do 100.

Opatrujte se a chraňte si zdraví!

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.