Informace ke koronaviru

Základní opatření k prevenci šíření onemocnění koronavierm (COVID-19) vydané KHS Libereckého kraje

CO MŮŽE UDĚLAT KAŽDÝ Z NÁS https://www.khslbc.cz/koronavirus/:

- Často si myjte ruce vodou a mýdlem, a to zejména po použití toalety, před přípravou pokrmů a jejich konzumací, po smrkání, kašlání, kýchání, po návštěvě zdravotníckého zařízení, po manipulaci s penězi, po příchodu domů z venku.

- Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama.

- Vyhněte se úzkému kontaktu (do 2 m) s osobami, které mají příznaky respirační infekce.

- Zůstaňte doma, pokud máte příznaky i mírné respirační infekce.

- Při příznacích respirační infekce dodržujte respirační etiketu.

- Pokud máte teplotu, kašel a potíže s dýcháním, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře. Léraři sdělte, zda jste v posledních 14 dnech před prvními příznaky onemocnění cestoval v oblasti s výskytem koronaviru nebo zda jste byl v kontaktu s nemocným koronavirem.

- Nejsou důkazy o tom, že by chirurgické ústenky chránily zdravé osoby před infekcí. Ústenky jsou vhodné pro osoby, které mají příznaky respirační infekce k zamezení šíření na ostatní osoby.

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i Liberecký kraj preventivní opatření. Více se dozvíte zde: https://www.kraj-lbc.cz/v-nbsp-souvislosti-s-nbsp-koronavirem-prijaly-hygiena-i-kraj-preventivni-opatreni-n939149.htm

Informace pro školy ke koronaviru na stránkách Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Více se dozvíte zde: http://www.msmt.cz/informace-pro-skoly-ke-koronaviru

nebo zde: http://www.msmt.cz/doporuceni-pro-skoly-ke-koronaviru

Doporučení pro cestovatele Jak snížit riziko nakažení Cestování z oblastí nákazy
Název souboru Velikost Typ
Koronavirus 461.97 KB pdf
Jak postupovat při cestování z oblasti výskytu koronaviru 154.55 KB pdf
Respirační etiketa 394.17 KB pdf
Jak si správně mýt ruce 2.92 MB pdf
Postup vyšetření 1.43 MB pdf
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.