IT - SLOT 2019

Soutěž IT - Slot je určena pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ. Probíhá ve dvou kolech.  V prvním kole žáci odpovídají na 25 otázek, které se týkají výpočetní techniky nebo prověřují logické myšlení soutěžících. V prvním kole mají žáci na vyplnění testu 30 minut a mohou si pomáhat vyhledáváním na internetu. 50 soutěžících postupuje do druhého finálového kola, které probíhá na pořádající škole v Praze. Ve finálovém kole žáci opět odpovídají online na 25 testových otázek. Tentokrát mají 35 minut, ale nesmí vyhledávat informace na internetu. Letos se do soutěže zapojilo 3860 žáků ze 115 škol. Z naší školy se nejlépe umístil Lukáš Hart (8.A) na 74. místě a Vendula Pelantová (9.A) na 39. místě. Vzhledem k tomu, že se Vendula  dostala mezi 50 nejúspěšnějších žáků, postoupila do finálového kola. Finálové kolo proběhlo ve středu 11. 12. 2019. V něm Vendula sice neobhájila své místo v pořadí, ale samotný postup do finálového kola byl obrovským úspěchem. Děkujeme Vendule za vzornou reprezentaci školy.

Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.
Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.