IT - SLOT 2019

Soutěž IT - Slot je určena pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ. Probíhá ve dvou kolech.  V prvním kole žáci odpovídají na 25 otázek, které se týkají výpočetní techniky nebo prověřují logické myšlení soutěžících. V prvním kole mají žáci na vyplnění testu 30 minut a mohou si pomáhat vyhledáváním na internetu. 50 soutěžících postupuje do druhého finálového kola, které probíhá na pořádající škole v Praze. Ve finálovém kole žáci opět odpovídají online na 25 testových otázek. Tentokrát mají 35 minut, ale nesmí vyhledávat informace na internetu. Letos se do soutěže zapojilo 3860 žáků ze 115 škol. Z naší školy se nejlépe umístil Lukáš Hart (8.A) na 74. místě a Vendula Pelantová (9.A) na 39. místě. Vzhledem k tomu, že se Vendula  dostala mezi 50 nejúspěšnějších žáků, postoupila do finálového kola. Finálové kolo proběhlo ve středu 11. 12. 2019. V něm Vendula sice neobhájila své místo v pořadí, ale samotný postup do finálového kola byl obrovským úspěchem. Děkujeme Vendule za vzornou reprezentaci školy.

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.