Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!!

Ve středu 4. prosince se naše děvčata vydala na okresní finále ve florbale do Liberce. Již samotný postup do tohoto „závěrečného“ kola byl pro naši školu obrovským úspěchem, a tak jsme si turnaj chtěly především užít. Soutěž byla rozdělená do dvou skupin, kdy se v první skupině utkaly liberecké školy (ZŠ Barvířská, ZŠ Dobiášova, Gymnázium Jeronýmova), v té druhé pak školy „mimo liberecké“ (společně s námi ZŠ Chrastava a ZŠ Frýdlant).

V prvním utkání jsme se střetly s Frýdlantem, který hned od začátku dokazoval, že se ve finálovém kole neobjevil náhodou. Soupeřky nám svým pohybem dělaly velké problémy, a my v úvodu nestíhaly. Nebýt Páji Domácí v naší brance, mohly jsme po pár minutách prohrávat rozdílem několika branek. I přes její vynikající výkon se Frýdlant rychle ujal vedení a naše děvčata musela dotahovat. Postupem času jsme hru srovnaly, a stejně tak i skóre, které se nám podařilo dokonce převrátit po brankách Kačky Richterové a Natky Králové v náš prospěch. První poločas tak skončil naším vedením 2:1. V průběhu poločasové přestávky jsme si vše vyříkaly, náš herní výkon se zlepšil, ovšem Frýdlant ve druhé půli ojedinělou střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal na konečných 2:2.

Ve druhém zápase nás čekala Chrastava, se kterou se na těchto akcích potkáváme pravidelně. V loňském školním roce postoupila v okrskovém kole do okresního finále na náš úkor, takže o motivaci jsme měly postaráno! A úvod utkání se nám povedl, chytrou střelou se prosadila Natka Králová. V dalším průběhu jsme soupeřky "mačkaly" a vytvářely si jednu příležitost za druhou, nicméně bez gólového vyjádření. Ve druhé části zápasu jsme pokračovaly v aktivní hře, avšak Chrastava se snad z její jediné vypracované příležitosti dočkala vyrovnání. Inkasovaná branka nás nerozhodila, a v dalším průběhu jsme soupeřky uvěznily na jejich obranné polovině. Toho využila Julie Brázová, která se v předbrankovém prostoru skvěle zorientovala, a prolomila tak svou střeleckou smůlu z posledních utkání. Zápas jsme již s přehledem dohrály s míčkem daleko od naší branky a zvítězily tak 2:1.

Rozuzlení skupiny bylo následující... Vzhledem ke skutečnosti, že jsme s Frýdlantem získaly stejný počet bodů, ve vzájemném utkání jsme remizovaly, a Chrastavu opět shodně porazily o jednu branku, muselo o postupujícím do souboje o první místo v okrese Liberec rozhodnout následující kritérium, a to větší počet vstřelených branek. Na základě toho bylo zřejmé, že do finále díky výhře 2:1 (na rozdíl od Frýdlantu, který Chrastavu porazil „jen“ 1:0) postoupíme my!

Ve druhé „liberecké“ skupině se z vítězství radovaly hráčky z Gymnázia Jeronýmova, a ve finálovém střetnutí tak byly naším soupeřem. Úvod zápasu se hrál nahoru dolů… Příležitosti měly týmy na obou stranách, avšak vyloženější šance měly soupeřky z Jergymu, které jednou nastřelily tyč, pak i břevno a v dalších příležitostech našich soupeřek nás podržela Pája Domácí. My jsme se šancemi nakládaly o poznání lépe, trochu šťastně se trefila Kačka Richterová, jejíž střelu nadzvedla obránkyně Jergymu až za záda vlastní brankářky. Klid na hole nám pak dodala druhým gólem Julie Brázová, která se z blízkosti pohotově trefila pod břevno! V dalším průběhu jsme tahaly za delší konec, a byly jsme jasně lepší... To potvrdila Natka Králová, která se prosadila křižnou střelou, a Kája Hisemová, jejíž rána uzavřela konečné skóre utkání, v němž jsme jednoznačně zvítězily 4:0.

Děvčata se tak po dvou letech opět stala přebornicemi okresu Liberec! A mohou se těšit na další krajské finále, které se bude konat v liberecké Home Credit Aréně, a to v úterý 17. prosince! Holky, díky!!!

Školu reprezentovaly: Julie Brázová, Pavla Domácí, Kateřina Havlová, Karolína Hisemová, Natálie Králová, Kateřina Richterová, Nikola Stará, Andrea Tkáčová.

Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!!
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.