Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!!

Ve středu 4. prosince se naše děvčata vydala na okresní finále ve florbale do Liberce. Již samotný postup do tohoto „závěrečného“ kola byl pro naši školu obrovským úspěchem, a tak jsme si turnaj chtěly především užít. Soutěž byla rozdělená do dvou skupin, kdy se v první skupině utkaly liberecké školy (ZŠ Barvířská, ZŠ Dobiášova, Gymnázium Jeronýmova), v té druhé pak školy „mimo liberecké“ (společně s námi ZŠ Chrastava a ZŠ Frýdlant).

V prvním utkání jsme se střetly s Frýdlantem, který hned od začátku dokazoval, že se ve finálovém kole neobjevil náhodou. Soupeřky nám svým pohybem dělaly velké problémy, a my v úvodu nestíhaly. Nebýt Páji Domácí v naší brance, mohly jsme po pár minutách prohrávat rozdílem několika branek. I přes její vynikající výkon se Frýdlant rychle ujal vedení a naše děvčata musela dotahovat. Postupem času jsme hru srovnaly, a stejně tak i skóre, které se nám podařilo dokonce převrátit po brankách Kačky Richterové a Natky Králové v náš prospěch. První poločas tak skončil naším vedením 2:1. V průběhu poločasové přestávky jsme si vše vyříkaly, náš herní výkon se zlepšil, ovšem Frýdlant ve druhé půli ojedinělou střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal na konečných 2:2.

Ve druhém zápase nás čekala Chrastava, se kterou se na těchto akcích potkáváme pravidelně. V loňském školním roce postoupila v okrskovém kole do okresního finále na náš úkor, takže o motivaci jsme měly postaráno! A úvod utkání se nám povedl, chytrou střelou se prosadila Natka Králová. V dalším průběhu jsme soupeřky "mačkaly" a vytvářely si jednu příležitost za druhou, nicméně bez gólového vyjádření. Ve druhé části zápasu jsme pokračovaly v aktivní hře, avšak Chrastava se snad z její jediné vypracované příležitosti dočkala vyrovnání. Inkasovaná branka nás nerozhodila, a v dalším průběhu jsme soupeřky uvěznily na jejich obranné polovině. Toho využila Julie Brázová, která se v předbrankovém prostoru skvěle zorientovala, a prolomila tak svou střeleckou smůlu z posledních utkání. Zápas jsme již s přehledem dohrály s míčkem daleko od naší branky a zvítězily tak 2:1.

Rozuzlení skupiny bylo následující... Vzhledem ke skutečnosti, že jsme s Frýdlantem získaly stejný počet bodů, ve vzájemném utkání jsme remizovaly, a Chrastavu opět shodně porazily o jednu branku, muselo o postupujícím do souboje o první místo v okrese Liberec rozhodnout následující kritérium, a to větší počet vstřelených branek. Na základě toho bylo zřejmé, že do finále díky výhře 2:1 (na rozdíl od Frýdlantu, který Chrastavu porazil „jen“ 1:0) postoupíme my!

Ve druhé „liberecké“ skupině se z vítězství radovaly hráčky z Gymnázia Jeronýmova, a ve finálovém střetnutí tak byly naším soupeřem. Úvod zápasu se hrál nahoru dolů… Příležitosti měly týmy na obou stranách, avšak vyloženější šance měly soupeřky z Jergymu, které jednou nastřelily tyč, pak i břevno a v dalších příležitostech našich soupeřek nás podržela Pája Domácí. My jsme se šancemi nakládaly o poznání lépe, trochu šťastně se trefila Kačka Richterová, jejíž střelu nadzvedla obránkyně Jergymu až za záda vlastní brankářky. Klid na hole nám pak dodala druhým gólem Julie Brázová, která se z blízkosti pohotově trefila pod břevno! V dalším průběhu jsme tahaly za delší konec, a byly jsme jasně lepší... To potvrdila Natka Králová, která se prosadila křižnou střelou, a Kája Hisemová, jejíž rána uzavřela konečné skóre utkání, v němž jsme jednoznačně zvítězily 4:0.

Děvčata se tak po dvou letech opět stala přebornicemi okresu Liberec! A mohou se těšit na další krajské finále, které se bude konat v liberecké Home Credit Aréně, a to v úterý 17. prosince! Holky, díky!!!

Školu reprezentovaly: Julie Brázová, Pavla Domácí, Kateřina Havlová, Karolína Hisemová, Natálie Králová, Kateřina Richterová, Nikola Stará, Andrea Tkáčová.

Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!! Naše děvčata jsou nejlepší v okrese!!!
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.