Postup do okresního finále!!!

Ve středu 20. listopadu se naše děvčata zúčastnila okrskového kola florbalistek v liberecké aréně. Našimi soupeřkami byly týmy ze ZŠ Na Výběžku, ZŠ Ostašov a ZŠ Sokolovská.

V úvodním utkání se naše žákyně utkaly s děvčaty z „harcovské“ ZŠ Na Výběžku. Od prvních minut jsme na hřišti jasně dominovaly, a po první půli zaslouženě vedly 4:0. Ve dalším průběhu jsme bohužel přestaly být aktivní a naše týmová hra byla velmi neurovnaná. Oba týmy vstřelily ve druhém poločase po jedné brance, a zápas tak skončil naší výhrou 5:1.

Soupeřky ze ZŠ Ostašov, které nás čekaly ve druhém utkání, disponovaly v týmu několika hráčkami fotbalového Slovanu Liberec. Bylo tedy zřejmé, že nás čeká nelehké střetnutí proti houževnatému, bojovnému a takticky dobře připravenému soupeři. Úvod utkání byl od obou týmů lehce rozpačitý, naše děvčata zcela zřejmě svazovala důležitost utkání a nikdo nechtěl vyprodukovat zbytečnou chybu. Soupeřky si vytvořily jen náznaky brankových příležitostí, které se nám ovšem podařilo v poklidu vyřešit. Naše děvčata měla šancí přece jen více, proměnila však pouze jedinou. První část hry tak skončila 1:0. V poločasové přestávce jsme si řekly, že se pokusíme naše vedení navýšit, k čemuž ovšem bude potřeba přidat ve všech herních činnostech. To se nám ale nepodařilo… Naše hra byla pomalá, bez nápadu a pohybu, a soupeřky nás zaslouženě potrestaly vyrovnávací brankou. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Před začátkem posledního zápasu se ZŠ Sokolovskou jsme si s děvčaty jasně řekly, že se oproti předešlému mači pokusíme prezentovat naší hrou, která je založená na kombinační hře plné pohybu. A od prvních minut se nám to dařilo náramně. V poli jsme jednoznačně dominovaly a soupeřky se k držení míčku dostávaly jen sporadicky. Po krásných akcích jsme první půli hry opanovaly 3:0. Ve druhém poločase to již nebyl takový brankostroj, ovšem naše hra byla i nadále oku lahodící. V utkání jsme tak zaslouženě zvítězily 4:0.

Tabulka mluvila následovně, ZŠ Ostašov, stejně jako my, získala sedm bodů (za dvě výhry a vzájemnou remízu). O prvním místě tak musel rozhodnout rozdíl ve skóre a vyšší počet vstřelených branek, který k vítězství v turnaji posunul naše děvčata. Ta se kromě prvenství mohou těšit na okresní finále, a tedy již jisté umístění mezi šesti nejlepšími týmy v celém okrese Liberec! Děvčata, díky!

Školu reprezentovaly: Brázová Julie, Domácí Pavla, Havlová Kateřina, Hisemová Karolína, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea.

Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!! Postup do okresního finále!!!
Preventivní programy ve škole
Škola se zaměřila na prevenci.
V úterý 14. 12. 2019 proběhla v kině vánoční besídka naší školy.
První školní den v kalendářním roce 2020
Kdy přijdou děti po vánočních prázdninách do školy?
Přání
Krásné a klidné Vánoce.
Živelná věda - 9. A, B
12.12.2019 žáci devátého ročníku navštívili IQ Landii