NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME

Ke stávce se nepřidáváme, protože nechceme způsobit komplikace rodičům. Důvody stávky považujeme za nepodstatné.

Vážnějšími důvody jsou:

- podfinancované školství (nedostatek finančních prostředků na učebnice, pomůcky, obnovu technického zařízení)

- neplnění slibů politiků (130 % průměrné mzdy pro učitele - slibován od roku 2003, v současném stavu 110 %)

- inkuze v takovém nastavení, jak je realizována

- nedostatečná právní ochrana učitelů

- nepravdivé informace, které podávají media o stavu českého školství

- přebujelá a nesmyslná administrativa

nedostatečné množství kvalitních absolventů pedagogických fakult

Název souboru Velikost Typ
stávka 28.15 KB docx
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.
Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.