Den s vlaštovkou

V úterý 15. 10. 2019 proběhlo v naší třídě tematické vyučování "Den s vlaštovkou".

Tema prolínalo celým dnem. Četli jsme příběhy o vlaštovkách, poznávali jsme pražské památky, které vlaštovka z příběhu viděla, počítali jsme tematicky zaměřené slovní úlohy, vyhledávali informace v encyklopediích, poznávali stálé a stěhovavé ptáky. Žáci výtvarně tvořili a nezapomněli i na jiný význam slova - skládání papírových vlaštovek se jim líbilo a dařilo se .

Celý den probíhal v příjemné atmosféře, neboť raut od rodičů, kteří připravili velmi bohaté pohoštění z podzimních plodů, chutnal výborně. Koláče z jablek, švestek, domácí štrůdl, dýňová plévka, hruškový kompot, křížaly z jablek, bramborové placky, bramboráčky, ale i nakrájené čertsvé podzimní ovoce,....

Moc děkujeme za všechny dobroty a těšíme se na další podobné dny.

Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.