Celostátní kolo Mladý programátor 2019

Celostátní kolo soutěže Mladý programátor 2019 Teplice

Ve dnech 17. 5. – 19. 5. 2019 se naši žáci zúčastnili celostátního kola soutěže Mladý programátor 2019. Tentokrát jsme vyrazili do lázeňského města Teplice na ZŠ  Bílá cesta. Soutěžili jsme ve třech kategoriích.

Nejmladší účastník Jakub Dvořák (3. A) obsadil v kategorii A v programovacím jazyce Baltík 3 ze 17 zúčastněných 12. místo.

V kategorii B (Baltík 3) soutěžili v týmu Jiří Křížek (9. A) a Lukáš Hart (7. A), v celkovém počtu 17 týmů obsadili pěkné 10 místo.

Poslední kategorií, které jsme se zúčastnili, bylo programování v programovacím jazyce Scratch, zde nás reprezentoval Petr Brož (9. A), z 10 soutěžících obsadil 6. místo.

Děkujeme Jiřímu Křížkovi za několikaletou reprezentaci naší školy na všech programovacích soutěžích v jazyce Baltík 3, procestoval s námi část naší republiky a vždy dosahoval dobrých výsledků. Nyní odchází z 9. ročníku na střední školu, přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu a loučíme se s výborným programátorem. DĚKUJEME JIRKO!

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.