Druhé místo fotbalistů!

V pátek 5. dubna se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili okrskového kola v minifotbale v Českém Dubu. A nevedli si vůbec špatně...

V úvodním utkání se naši žáci střetli na umělé trávě v Podještědském sportovním areálu s hráči domácí pořádající školy Českého Dubu. Vzhledem ke skutečnosti, že za domácí družstvo hrálo několik hráčů z mládežnické akademie Slovanu Liberec, bylo jasné, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. A úvod utkání to jasně potvrdil. Soupeř byl v prvním poločase jasně lepší, a velmi rychle se dostal do dvoubrankového vedení. Postupem času jsme hru opticky vyrovnali, a chvíli před koncem první půle se nám podařilo po pěkné kombinační akci snížit. V poslední minutě první části hry jsme ovšem opět inkasovali, a o poločasové přestávce tak byl stav 1:3 ve prospěch Českého Dubu. Ve druhé části hry se náš výkon ještě zvedl, a začali jsme domácí výrazně přehrávat. Odměnou nám byla snižující, a posléze i vyrovnávací branka. Soupeř hrozil z brejkových situací, avšak se žádnou ze svých příležitostí nenaložil dobře, a je ohromnou škodou, že se nám v závěru nepodařilo proměnit jasnou gólovou šanci, která utkání mohla rozhodnout. Úvodní zápas tak skončil remízou 3:3.

Před druhým střetnutím bylo jasné, že o výsledku okrskového kola rozhodne vyšší rozdíl ve skóre, resp. množství vstřelených branek. Soupeř ze Žibřidic totiž neměl dostatečnou kvalitu, aby se mohl svým soupeřům vyrovnat. My jsme se ovšem v zápase s turnajovým outsiderem střelecky velmi trápili, a ikdyž jsme mač nakonec jasně ovládli, vítězství 15:0 nám stejně na vítězství v turnaji nestačilo. Domácí hráči totiž týmu ze Žibřidic nasázeli ve vzájemném utkání branek devatenáct, přičemž žádný neinkasovali, a výhru v turnaji a postup do dalšího kola si tak vybojovali oni.

Naši hráči se předvedli ve velmi dobrém světle. V turnaji jsme se prezentovali soudržným týmovým výkonem, a je jen velkou škodou, že se nám nepodařilo vsítit větší počet branek, neboť šancí jsme v zápase proti Žibřidicím měli požehnaně. Z orkskového kola si tak odvážíme pěkné druhé místo!

Školu reprezentovali tito žáci: Bráza Jáchym, Bukovjan Tomáš, Foltýn Adam, Gellrich Tomas, Charousek Michal, Komňacký Robert, Konopa Jonáš, Kříček Antonín, Ministr Michal, Šarbort Michal.

Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019