ZŠ T.G.Masaryka - Hodkovice nad Mohelkou
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Druhé místo fotbalistů!

V pátek 5. dubna se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili okrskového kola v minifotbale v Českém Dubu. A nevedli si vůbec špatně...

V úvodním utkání se naši žáci střetli na umělé trávě v Podještědském sportovním areálu s hráči domácí pořádající školy Českého Dubu. Vzhledem ke skutečnosti, že za domácí družstvo hrálo několik hráčů z mládežnické akademie Slovanu Liberec, bylo jasné, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. A úvod utkání to jasně potvrdil. Soupeř byl v prvním poločase jasně lepší, a velmi rychle se dostal do dvoubrankového vedení. Postupem času jsme hru opticky vyrovnali, a chvíli před koncem první půle se nám podařilo po pěkné kombinační akci snížit. V poslední minutě první části hry jsme ovšem opět inkasovali, a o poločasové přestávce tak byl stav 1:3 ve prospěch Českého Dubu. Ve druhé části hry se náš výkon ještě zvedl, a začali jsme domácí výrazně přehrávat. Odměnou nám byla snižující, a posléze i vyrovnávací branka. Soupeř hrozil z brejkových situací, avšak se žádnou ze svých příležitostí nenaložil dobře, a je ohromnou škodou, že se nám v závěru nepodařilo proměnit jasnou gólovou šanci, která utkání mohla rozhodnout. Úvodní zápas tak skončil remízou 3:3.

Před druhým střetnutím bylo jasné, že o výsledku okrskového kola rozhodne vyšší rozdíl ve skóre, resp. množství vstřelených branek. Soupeř ze Žibřidic totiž neměl dostatečnou kvalitu, aby se mohl svým soupeřům vyrovnat. My jsme se ovšem v zápase s turnajovým outsiderem střelecky velmi trápili, a ikdyž jsme mač nakonec jasně ovládli, vítězství 15:0 nám stejně na vítězství v turnaji nestačilo. Domácí hráči totiž týmu ze Žibřidic nasázeli ve vzájemném utkání branek devatenáct, přičemž žádný neinkasovali, a výhru v turnaji a postup do dalšího kola si tak vybojovali oni.

Naši hráči se předvedli ve velmi dobrém světle. V turnaji jsme se prezentovali soudržným týmovým výkonem, a je jen velkou škodou, že se nám nepodařilo vsítit větší počet branek, neboť šancí jsme v zápase proti Žibřidicím měli požehnaně. Z orkskového kola si tak odvážíme pěkné druhé místo!

Školu reprezentovali tito žáci: Bráza Jáchym, Bukovjan Tomáš, Foltýn Adam, Gellrich Tomas, Charousek Michal, Komňacký Robert, Konopa Jonáš, Kříček Antonín, Ministr Michal, Šarbort Michal.