A do třetice druhé místo!

V pátek 16. listopadu jsme se s děvčaty z 8. a 9. třídy vydaly na okrskové kolo ve florbale, které se konalo na liberecké ZŠ Lesní. Soupeřkami nám byla děvčata ze zdejší základní školy, dále dívky ze ZŠ Chrastava a ZŠ Český Dub. Vzhledem k místním podmínkám se turnaj odehrál systémem brankářka a čtyři hráčky v poli, a v herním času 2 x 10 minut.

V úvodním zápase se naše žákyně střetly s domácím týmem, a naše první půle na turnaji byla tragická. Děvčata hrála přespříliš komplikovaně a po kolektivním výkonu nebylo vidu ani slechu. Přesto jsme po poločase vedly 2:1, a to hlavně díky výborným zákrokům Páji Domácí v naší brance, která nás podržela v důležitých chvílích. Ve druhé části zápasu jsme již předváděly hru, kterou jsme se na turnaji chtěly prezentovat, a to naší konstruktivní hrou po celém hřišti a dobrým pohybem bez míčku. Odměnou nám byly branky, které zatížily konto soupeřek, a v úvodním zápase tak naše žákyně zvítězily v poměru 7:1.

Naše druhé utkání jsme sehrály s týmem z Chrastavy, a hned od počátku bylo jasné, že nás čeká přetěžký zápas. Po několika vteřinách jsme inkasovaly první branku střelou ze střední vzdálenosti, a po dalších třech minutách to již bylo 0:2, neboť jsme chybovaly v rozehře za naší vlastní brankou. Soupeřky nehrály nikterak pohledný florbal, spoléhaly však na individuální výkony dvou hráček, které byly především ve hře jedna na jednu velmi silné. Do konce půle se nám podařilo snížit, avšak těsně před sirénou oznamující konec první půle jsme dostaly třetí branku. V poločasové přestávce jsme si jasně řekly, že ještě nic není ztracené a že budeme bojovat do závěrečného hvizdu rozhodčích. A v druhé části hry jsme to byly my, kdo tvořil hru, a na soupeřky z Chrastavy se valil jeden útok za druhým. V rychlém sledu se nám v 7. minutě druhého poločasu podařilo vstřelit dvě branky, a rozhodující branka v náš prospěch byla na spadnutí. Patnáct vteřin před koncem se do obrovské příležitosti dostala Natálie Králová, avšak pověst střelkyně tentokrát nepotvrdila a branku minula. Napínavé utkání tak skončilo remízou 3:3, a oba týmy si tak do tabulky zapsaly po bodu.

V posledním zápase na turnaji se naše žákyně utkaly s týmem z Českého Dubu, a bylo jasné, že se bude hrát o výši skóre. V utkání jsme jasně dominovaly, soupeřky se pouze sporadicky dostávaly na naší polovinu, avšak naše hráčky trápilo střelecké zakončení. Zápas přesto skončil naším jednoznačným vítězstvím 11:1, nicméně v konečném zúčtování to bylo málo. Soupeřky z Chrastavy zatížily konto týmů ze ZŠ Lesní a ZŠ Českého Dubu více brankami, a díky lepšímu skóre (o tři branky) mohly slavit první místo a postup do okresního finále.

Naše hráčky v turnaji neprohrály, prezentovaly se kvalitní týmovou hrou a byly všemi chváleny za sympatické výkony a vystupování, které ocenily soupeřky, jejich vyučující, ale i žáci místní základní školy, kteří nám v hledišti fandili! Nicméně tentokrát to k vítězství a postupu nestačilo. Našim žákyním děkujeme za příkladnou a opět úspěšnou reprezentaci školy, a snad nám postup do dalších bojů vyjde v příštím školním roce.

Školu reprezentovaly: Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Holubová Sára, Hušková Agáta, Košková Lucie, Králová Natálie, Oudová Kamila, Stará Nikola a Tkáčová Andrea.

A do třetice druhé místo!
V průběhu dubna se uskuteční třídní schůzky.
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky
Základní škola TGM v Hodkovicích nad Mohelkou pořádá ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 hod. do 16:00 hodin den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky.
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.

KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON KIDS ON THE MOON