A opět druhé místo!!!

V pondělí 12. listopadu jsme se zúčastnili dalšího turnaje ve florbale, tentokrát určený pro kategorii 8. – 9. tříd chlapců. V pětičlenné skupině jsme měli za soupeře týmy ze ZŠ TGM Hrádek n. N., ZŠ Husova, ZŠ Mníšek a pořádající ZŠ Dobiášova.

V našem úvodním utkání jsme se střetli s hráči ze ZŠ TGM Hrádek nad Nisou. A začátek zápasu to byl z naší strany tragický, neboť hned z první příležitosti soupeře jsme dostali branku po dorážce z prostoru před brankářem.  Inkasovaný gól nás ovšem nesrazil, a v dalším průběhu jsme postupně vyrovnali hru proti houževnatě hrajícímu soupeři. Odměnou nám bylo srovnání stavu po střele Tomase Gellricha, jenže se z ničeho nic zjevil sám před soupeřovým brankářem a při zakončení nezaváhal. Povedenou pasáž hry pak potvrdil gólem na 2:1 umístěnou ranou Vojtěch Beneš, avšak vedení nám nevydrželo dlouho, neboť soupeř opět po nedůrazu před naším brankářem dorazil míček do odkryté branky, a srovnal tak na 2:2. Ve druhé půlce utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance střídala šanci, my však v koncovce zápasu byli šťastnější a brankou na 3:2 rozhodl dramatickou hru Dominik Arlt.

Ve druhém zápase nás čekal tým ze ZŠ Husova, a tentokrát nám vstup do utkání vyšel. Krásnou ranou se v 5. minutě prosadil Tomáš Kočí. Těsně před poločasovou přestávkou ovšem soupeř po naší špatné rozehře srovnal, a stav tak byl v pauze 1:1. V úvodu druhé části hry soupeř potvrdil své kvality, a otočil skóre ve svůj prospěch. Nejprve po pěkné akci vstřelil branku na 1:2, a po naší chybě při střídání zvýšil na 1:3. V závěru jsme se snažili vytvořit tlak, soupeře jsme presovali na jeho polovině, nicméně hráči ZŠ Husova si vedení s přehledem pohlídali, a v utkání nad námi zvítězili v poměru 3:1.

S florbalisty ze ZŠ Mníšek to pak byla jednostranná záležitost. Soupeře jsme válcovali hned od úvodních minut, a kdybychom neměli vychýlenou mušku, byl by rozdíl v konečném skóre ještě výraznější. Proti narostlému soupeři jsme se prosadili čtyřikrát, dvakrát rozvlnil síť v brance soupeře Tomáš Kočí, a po jedné brance přidal Jáchym Bráza a Filip Zeman. V utkání jsme neinkasovali, a zvítězili tak 4:0.

V posledním turnajovém střetnutí nás čekal soupeř ze ZŠ Dobiášova, a vzhledem k předešlým výsledkům bylo jasné, že se jedná o utkání s puncem druhého místa. Nicméně hned v úvodu jsme zopakovali nepovedený start do turnaje a brzy prohrávali 0:1. Soupeř se hned z další šance radoval podruhé a s námi to vypadalo dost zle. Těsně před poločasovou přestávkou se však prosadil Tomáš Kočí, a vrátil nás tak zpátky do utkání. Ve druhém poločase soupeř zvýšil na 3:1 ve svůj prospěch a my znovu dotahovali. A úspěšně… To se znovu střelou z před brankového prostoru prosadil Tomáš Kočí. V dalších stoprocentních šancích jsme ovšem selhali a soupeř zákonitě trestal! Po krásné individuální akci se prosadil domácí borec, a skóre tak bylo opět o dvě branky. V závěru zápasu jsme si vytvořili drtivý tlak, jiskřičku naděje vykřesal povedenou dorážkou ze vzduchu Antonín Kříček, a my zasypávali domácí svatyni jednou střelou za druhou. Bohužel jsme neměli potřebné štěstí a utkání tak prohráli 3:4.

Vzhledem k rovnosti bodů a totožnému skóre mezi oběma týmy muselo přijít rozhodnutí o druhém místu v turnaji. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V prvním zakončení byl soupeř se štěstím úspěšný. My jsme ovšem ihned kontrovali, to se krásnou ranou pod víko prosadil Adam Foltýn. V dalším nájezdu nás podržel Michal Charousek v brance, bohužel i následný blafák Michala Ministra brankář soupeře přečetl. Rozuzlení tak přišlo ve třetí sérii… Nejprve opět prokázal kvality Michal Charousek v naší brance, a pak přišla velká chvíle Jáchyma Brázy. V rozhodujícím nájezdu zachoval chladnou hlavu, a ze soupeřova brankáře si udělal tréninkový kužel. Nádherná tečka na závěr turnaje tak rozhodla, že jsme v kvalitním turnaji obsadili krásné druhé místo!

Naši žáci ukázali, že pokud se při hře dostatečně pohybují a dodržují taktické pokyny, tak mohou hrát vyrovnané zápasy proti jakémukoliv soupeři! Smekám před kluky „kšiltovku“ a děkuji za příkladnou reprezentaci školy!

Školu reprezentovali tito žáci: Dominik Arlt, Vojtěch Beneš, Jáchym Bráza, Adam Foltýn, Tomas Gellrich, Michal Charousek, Tomáš Kočí, Antonín Kříček, Přemysl Marek, Michal Ministr, Michal Šarbort a Filip Zeman.

A opět druhé místo!!!
Koncem září se uskuteční třídní schůzky.
Provoz školní družiny zahájen dne 2. 9. 2019
Kroužky ve školním roce 2019/2020
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Zahájení školního roku
Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí 2. 9. 2019
Přihláška k docházce do školní družiny
ve školním roce 2019/2020