A opět druhé místo!!!

V pondělí 12. listopadu jsme se zúčastnili dalšího turnaje ve florbale, tentokrát určený pro kategorii 8. – 9. tříd chlapců. V pětičlenné skupině jsme měli za soupeře týmy ze ZŠ TGM Hrádek n. N., ZŠ Husova, ZŠ Mníšek a pořádající ZŠ Dobiášova.

V našem úvodním utkání jsme se střetli s hráči ze ZŠ TGM Hrádek nad Nisou. A začátek zápasu to byl z naší strany tragický, neboť hned z první příležitosti soupeře jsme dostali branku po dorážce z prostoru před brankářem.  Inkasovaný gól nás ovšem nesrazil, a v dalším průběhu jsme postupně vyrovnali hru proti houževnatě hrajícímu soupeři. Odměnou nám bylo srovnání stavu po střele Tomase Gellricha, jenže se z ničeho nic zjevil sám před soupeřovým brankářem a při zakončení nezaváhal. Povedenou pasáž hry pak potvrdil gólem na 2:1 umístěnou ranou Vojtěch Beneš, avšak vedení nám nevydrželo dlouho, neboť soupeř opět po nedůrazu před naším brankářem dorazil míček do odkryté branky, a srovnal tak na 2:2. Ve druhé půlce utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance střídala šanci, my však v koncovce zápasu byli šťastnější a brankou na 3:2 rozhodl dramatickou hru Dominik Arlt.

Ve druhém zápase nás čekal tým ze ZŠ Husova, a tentokrát nám vstup do utkání vyšel. Krásnou ranou se v 5. minutě prosadil Tomáš Kočí. Těsně před poločasovou přestávkou ovšem soupeř po naší špatné rozehře srovnal, a stav tak byl v pauze 1:1. V úvodu druhé části hry soupeř potvrdil své kvality, a otočil skóre ve svůj prospěch. Nejprve po pěkné akci vstřelil branku na 1:2, a po naší chybě při střídání zvýšil na 1:3. V závěru jsme se snažili vytvořit tlak, soupeře jsme presovali na jeho polovině, nicméně hráči ZŠ Husova si vedení s přehledem pohlídali, a v utkání nad námi zvítězili v poměru 3:1.

S florbalisty ze ZŠ Mníšek to pak byla jednostranná záležitost. Soupeře jsme válcovali hned od úvodních minut, a kdybychom neměli vychýlenou mušku, byl by rozdíl v konečném skóre ještě výraznější. Proti narostlému soupeři jsme se prosadili čtyřikrát, dvakrát rozvlnil síť v brance soupeře Tomáš Kočí, a po jedné brance přidal Jáchym Bráza a Filip Zeman. V utkání jsme neinkasovali, a zvítězili tak 4:0.

V posledním turnajovém střetnutí nás čekal soupeř ze ZŠ Dobiášova, a vzhledem k předešlým výsledkům bylo jasné, že se jedná o utkání s puncem druhého místa. Nicméně hned v úvodu jsme zopakovali nepovedený start do turnaje a brzy prohrávali 0:1. Soupeř se hned z další šance radoval podruhé a s námi to vypadalo dost zle. Těsně před poločasovou přestávkou se však prosadil Tomáš Kočí, a vrátil nás tak zpátky do utkání. Ve druhém poločase soupeř zvýšil na 3:1 ve svůj prospěch a my znovu dotahovali. A úspěšně… To se znovu střelou z před brankového prostoru prosadil Tomáš Kočí. V dalších stoprocentních šancích jsme ovšem selhali a soupeř zákonitě trestal! Po krásné individuální akci se prosadil domácí borec, a skóre tak bylo opět o dvě branky. V závěru zápasu jsme si vytvořili drtivý tlak, jiskřičku naděje vykřesal povedenou dorážkou ze vzduchu Antonín Kříček, a my zasypávali domácí svatyni jednou střelou za druhou. Bohužel jsme neměli potřebné štěstí a utkání tak prohráli 3:4.

Vzhledem k rovnosti bodů a totožnému skóre mezi oběma týmy muselo přijít rozhodnutí o druhém místu v turnaji. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V prvním zakončení byl soupeř se štěstím úspěšný. My jsme ovšem ihned kontrovali, to se krásnou ranou pod víko prosadil Adam Foltýn. V dalším nájezdu nás podržel Michal Charousek v brance, bohužel i následný blafák Michala Ministra brankář soupeře přečetl. Rozuzlení tak přišlo ve třetí sérii… Nejprve opět prokázal kvality Michal Charousek v naší brance, a pak přišla velká chvíle Jáchyma Brázy. V rozhodujícím nájezdu zachoval chladnou hlavu, a ze soupeřova brankáře si udělal tréninkový kužel. Nádherná tečka na závěr turnaje tak rozhodla, že jsme v kvalitním turnaji obsadili krásné druhé místo!

Naši žáci ukázali, že pokud se při hře dostatečně pohybují a dodržují taktické pokyny, tak mohou hrát vyrovnané zápasy proti jakémukoliv soupeři! Smekám před kluky „kšiltovku“ a děkuji za příkladnou reprezentaci školy!

Školu reprezentovali tito žáci: Dominik Arlt, Vojtěch Beneš, Jáchym Bráza, Adam Foltýn, Tomas Gellrich, Michal Charousek, Tomáš Kočí, Antonín Kříček, Přemysl Marek, Michal Ministr, Michal Šarbort a Filip Zeman.

A opět druhé místo!!!
Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019