Druhé místo florbalistů!

Naše škola se i v letošním roce přihlásila do soutěží pořádaných AŠSK, a jako první se letos vydali do bojů ve florbalu chlapci šesté a sedmé třídy. Úvodní okrskové kolo jsme sehráli v pátek 9. listopadu v tělocvičně ZŠ Barvířská v Liberci. Soupeřem nám byli žáci domácí základní školy, ZŠ Český Dub a ZŠ Kobyly. Čekaly nás tedy tři zápasy s nevyzpytatelnými soupeři. Vzhledem ke skutečnosti, že je místní tělocvična menších rozměrů, sehrála se utkání v turnaji v počtu 1+4, tedy s jedním brankářem a čtyřmi hráči v poli.

V úvodním zápase jsme se utkali se žáky domácí ZŠ Barvířská. Hned v první minutě jsme se dostali do zajímavé střelecké příležitosti, avšak šance brankou neskončila. Poté převzali otěže utkání do svých rukou domácí hráči a po zbytek úvodní části hry byli lepším týmem. Branka ovšem nepadla, a tak bylo poločasové skóre bez branek. Hned zkraje druhé půle jsme se dostali do vedení, avšak bylo pouze jepičího trvání. Soupeř třemi brankami v závěsu otočil skóre ve svůj prospěch, a my museli dotahovat. V závěru jsme si vytvořili tlak, podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky, to bylo ovšem z naší strany vše, a úvodní utkání turnaje jsme tak prohráli 2:3.

Ve druhém střetnutí nás čekal náš dlouholetý rival - ZŠ Český Dub. A zápas to byl velmi napínavý. V první půli byli naši hráči jasně lepší a vytvořili si tříbrankové vedení. V úvodu druhé části hry jsme náš náskok ještě navýšili a vedli jsme dokonce 5:1. Během necelých dvou minut ovšem soupeř nejenže snížil, ale podařilo se mu i vyrovnat na 5:5. Naše hra se během krátké chvíli rozpadla jako domeček z karet, a hráči Českého Dubu byli v této části hry jasně lepší. Tlak soupeře jsme však se štěstím ustáli, a v posledních dvou minutách se nám podařilo opět vstřelit branku, kterou jsme v závěru ještě potvrdili gólem do odkryté branky soupeře. Ve vypjatém utkání jsme tak zvítězili 7:5.

Poslední zápas jsme odehráli proti ZŠ Kobyly, které jsme i přesto, že tomu skóre ne úplně odpovídá, ovládli jasně v naší režii. Zvítězili jsme opět 7:5, i když branek jsme mohli dát klidně i dvakrát více.

V turnaji jsme tak obsadili pěkné druhé místo za vítěznou domácí základní školou, která v turnajovém zápolení neztratila ani bod. Naši hráči potvrdili, že s florbalkou hrát umí, nicméně je limituje nedostatečný pohyb a problémy s přepínáním, tedy s přechodovou fází z obrany do útoku a i obráceně z útoku do obrany. V tom byli domácí hráči jasně lepší.

Školu reprezentovali tito žáci: Daniel Bílek, Tomáš Bukovjan, Jan Dostrašil, Robert Komňacký, Jonáš Konopa, Jan Kuntoš, Lukáš Kysela, Adam Mikásko, Václav Renza, Jan Růta a Jakub Šusta.

Druhé místo florbalistů!
Koncem září se uskuteční třídní schůzky.
Provoz školní družiny zahájen dne 2. 9. 2019
Kroužky ve školním roce 2019/2020
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Zahájení školního roku
Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí 2. 9. 2019
Přihláška k docházce do školní družiny
ve školním roce 2019/2020