Druhé místo florbalistů!

Naše škola se i v letošním roce přihlásila do soutěží pořádaných AŠSK, a jako první se letos vydali do bojů ve florbalu chlapci šesté a sedmé třídy. Úvodní okrskové kolo jsme sehráli v pátek 9. listopadu v tělocvičně ZŠ Barvířská v Liberci. Soupeřem nám byli žáci domácí základní školy, ZŠ Český Dub a ZŠ Kobyly. Čekaly nás tedy tři zápasy s nevyzpytatelnými soupeři. Vzhledem ke skutečnosti, že je místní tělocvična menších rozměrů, sehrála se utkání v turnaji v počtu 1+4, tedy s jedním brankářem a čtyřmi hráči v poli.

V úvodním zápase jsme se utkali se žáky domácí ZŠ Barvířská. Hned v první minutě jsme se dostali do zajímavé střelecké příležitosti, avšak šance brankou neskončila. Poté převzali otěže utkání do svých rukou domácí hráči a po zbytek úvodní části hry byli lepším týmem. Branka ovšem nepadla, a tak bylo poločasové skóre bez branek. Hned zkraje druhé půle jsme se dostali do vedení, avšak bylo pouze jepičího trvání. Soupeř třemi brankami v závěsu otočil skóre ve svůj prospěch, a my museli dotahovat. V závěru jsme si vytvořili tlak, podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky, to bylo ovšem z naší strany vše, a úvodní utkání turnaje jsme tak prohráli 2:3.

Ve druhém střetnutí nás čekal náš dlouholetý rival - ZŠ Český Dub. A zápas to byl velmi napínavý. V první půli byli naši hráči jasně lepší a vytvořili si tříbrankové vedení. V úvodu druhé části hry jsme náš náskok ještě navýšili a vedli jsme dokonce 5:1. Během necelých dvou minut ovšem soupeř nejenže snížil, ale podařilo se mu i vyrovnat na 5:5. Naše hra se během krátké chvíli rozpadla jako domeček z karet, a hráči Českého Dubu byli v této části hry jasně lepší. Tlak soupeře jsme však se štěstím ustáli, a v posledních dvou minutách se nám podařilo opět vstřelit branku, kterou jsme v závěru ještě potvrdili gólem do odkryté branky soupeře. Ve vypjatém utkání jsme tak zvítězili 7:5.

Poslední zápas jsme odehráli proti ZŠ Kobyly, které jsme i přesto, že tomu skóre ne úplně odpovídá, ovládli jasně v naší režii. Zvítězili jsme opět 7:5, i když branek jsme mohli dát klidně i dvakrát více.

V turnaji jsme tak obsadili pěkné druhé místo za vítěznou domácí základní školou, která v turnajovém zápolení neztratila ani bod. Naši hráči potvrdili, že s florbalkou hrát umí, nicméně je limituje nedostatečný pohyb a problémy s přepínáním, tedy s přechodovou fází z obrany do útoku a i obráceně z útoku do obrany. V tom byli domácí hráči jasně lepší.

Školu reprezentovali tito žáci: Daniel Bílek, Tomáš Bukovjan, Jan Dostrašil, Robert Komňacký, Jonáš Konopa, Jan Kuntoš, Lukáš Kysela, Adam Mikásko, Václav Renza, Jan Růta a Jakub Šusta.

Druhé místo florbalistů!
Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019