Nové projekty

V roce 2019 probíhají ve škole dva projekty podpořené dotací Libereckého kraje.

Ozobot ve škole

Hlavním cílem projektu je zábavnou formou rozvíjet technické myšlení dětí. Naší snahou je, aby si děti osvojily základy programování a robotiky. Nedílnou součástí je i rozvoj kreativity, logického myšlení a manuální zručnosti.

K  již tradičním aktivitám kroužků LEGO, Baltík a Logické hry bude přidána práce s Ozoboty. Jedná se o interaktivní pomůcku, která představuje nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování a robotice.

Součástí práce jednotlivých kroužků je i reprezentace žáků v oblastních i celostátních soutěžích, které jsou zapsány ve Věstníku MŠMT.

Cílovou skupinou jsou žáci prvního i druhého stupně z Hodkovic nad Mohelkou a okolních obcí, kteří se dlouhodobě zajímají o programování a robotiku.

Projekt podporuje technické vzdělávání a přispívá k prezentaci školy i Libereckého kraje.

Bavíme se společně

Hlavním cílem projektu je zajištění celoročních volnočasových aktivit, které musí splňovat několik důležitých kritérií:

1. finanční dostupnost a možnost zapojení i dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí
  2. kvalitní vybavení pro činnost
  3. různorodost aktivit ( LOGICKÉ HRY,  KONVERZAČNÍ ANGLIČTINA, HRAVÁ ANGLIČTINA,  KERAMIKA, KROUŽEK ŠITÍ, VOLEJBAL, ATLETIKA, POHYBOVÉ A MÍČOVÉ HRY, ZÁBAVNÉ TANCOVÁNÍ, TANEČNÍ KROUŽEK, FLORBAL,  PĚVECKÝ KROUŽEK, PŘÍRODOVĚDNÝ KROUŽEK )
  4. pro každého je v kroužku místo – celkově je otevřeno 33 kroužků

Vedle pravidelných činností organizujeme i jednorázové akce – NOČNÍ POCHOD, LESNÍ BĚH  atd.

Škola je hlavním organizátorem volnočasových aktivit v obci. Snažíme se, aby do této činnosti bylo zapojeno co nejvíce dětí.

Díky projektu se nám podaří naplnit výše zmíněná kritéria pro kvalitní organizaci volnočasových aktivit dětí.

Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.
Odpolední kurz lyžování
Nabídka firmy sport-kids
Ředitelské volno
Dne 31. 10. a 1. 11. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.
Noční pochod
V pátek 25. října 2019 proběhne 7. ročník podzimního nočního pochodu.
Žáci základní školy pojedou na EDUCU MYJOB Liberec 2019
Dne 11. 10. 2019 se žáci 9. tříd zúčastní veletrhu EDUCA v Liberci

Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020 Zahájení školního roku 2019/2020