Čtenářský kluk 2019/20

Čtenářský klub

Naše škola se stala úspěšným žadatelem projektu z EU, díky kterému můžeme zdarma žákům nabídnout čtenářský klub. Čtenářský klub má děti:

· motivovat ke čtení

· pomáhat lépe ovládat čtenářské techniky

· ukazovat, že četba knih může být velké dobrodružství

· přispívat k rozvoji komunikace

· pomoct vybrat vhodnou knihu

V klubu budeme nejenom číst , povídat si o knížkách, ale i hrát , ilustrovat, psát, navštívíme knihovny ….

Klub je určen žákům od 3. do 9.třídy. Bude probíhat ve čtvrtek od 13.30 do 15.00. Kapacita klubu je omezena, o přijetí rozhoduje ředitelka školy.

Vedoucí kroužku Mgr.Pavlína Fialová

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.