Robosoutěž v Bílině

Z kroužku Lego se na soutěž vypravilo 6 členů rozdělených do tří dvoučlenných soutěžních týmů. Dvojice tvořili Dominik Arlt a Vít Komňacký, Josef Mitro Onda a Jakub Kolomazník, Jiří Křížek a Vendula Pelantová. V pátek hned po příjezdu do Domu dětí v Bílině bylo vyhlášeno soutěžní zadání – postavit a naprogramovat robota, který obstojí v zápasech „robosumo“ (dva roboty se pohybují v černém kruhu s bílým okrajem a snaží se dostat soupeře mimo tento kruh).  Děti programovaly a stavěly s přestávkou na večeři až do 11 hodin. Ráno už jen robot doladily a začalo klání robotů. Dobrý výsledek nebyl spojen jen s kvalitním naprogramováním, ale i s dobrou stavbou robota a nedílnou součástí bylo i štěstí. A právě to opustilo Jirku s Vendulou a přiklonilo se k Vítkovi a Dominikovi. V konečném hodnocení jsme obsadili první, šesté a osmé (poslední) místo.

Robosoutěž v Bílině
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.