Robosoutěž v Bílině

Z kroužku Lego se na soutěž vypravilo 6 členů rozdělených do tří dvoučlenných soutěžních týmů. Dvojice tvořili Dominik Arlt a Vít Komňacký, Josef Mitro Onda a Jakub Kolomazník, Jiří Křížek a Vendula Pelantová. V pátek hned po příjezdu do Domu dětí v Bílině bylo vyhlášeno soutěžní zadání – postavit a naprogramovat robota, který obstojí v zápasech „robosumo“ (dva roboty se pohybují v černém kruhu s bílým okrajem a snaží se dostat soupeře mimo tento kruh).  Děti programovaly a stavěly s přestávkou na večeři až do 11 hodin. Ráno už jen robot doladily a začalo klání robotů. Dobrý výsledek nebyl spojen jen s kvalitním naprogramováním, ale i s dobrou stavbou robota a nedílnou součástí bylo i štěstí. A právě to opustilo Jirku s Vendulou a přiklonilo se k Vítkovi a Dominikovi. V konečném hodnocení jsme obsadili první, šesté a osmé (poslední) místo.

Robosoutěž v Bílině
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“