FLL SEMI FINAL CENTRAL EUROPE

FLL je soutěž, které se týmy z naší školy účastní již několik let.

Jedná se o celosvětovou soutěž. Na konci školního roku je vyhlášeno téma, v letošním kole „Hydrodynamika“. V dané oblasti musí jednotlivé týmy řešit tzv. výzkumný úkol. Musí si najít k problematice informace, musí odhalit nějaký problém a navrhnout jeho řešení. Kromě výzkumného úkolu musí postavit a naprogramovat robata z kostek LEGO, který plní předem dané úkoly na hrací ploše. Až do letošního roku končila naše účast v regionálním kole.

V letošním ročníku se našemu týmu „Medvíďata“ podařilo v regionálním kole v Praze obsadit 2. místo, které znamenalo postup do semifinálového klání v Lodži. V tomto kole ale musí soutěžící komunikovat pouze v anglickém jazyce. Proto další příprava probíhala ve spolupráci s paní učitelkou Ruckou.

V Lodži se sešlo 27 týmů ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky. Naše děti neměly lehkou úlohu, protože většina týmů byla složena ze starších členů nebo se jednalo o týmy, které postupují téměř pravidelně.

Přestože se náš tým umístil ke konci startovní listiny, odjížděli jsme domů spokojení. Děti si vyzkoušely, jak obtížné je vyjadřovat všechny myšlenky v cizím jazyce. Viděly mnoho zajímavých modelů, nápaditých řešení, ze kterých mohou do budoucna čerpat. Nově nabyté zkušenosti a zážitky jim mohou pomoci i v dalším studiu. Podívaly se do třetího největšího polského města, i když na jeho poznávání bylo jen málo času.

Všem členům týmu: Jiřímu Křížkovi (8.A), Adéle Kolomazníkové (ZŠ Český Dub), Dominiku Arltovi, Vítu Komňackému, Vendule Pelantové (všichni 7.A) a Pepovi Mitro Ondovi (5.B) děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy.

Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.