FLL SEMI FINAL CENTRAL EUROPE

FLL je soutěž, které se týmy z naší školy účastní již několik let.

Jedná se o celosvětovou soutěž. Na konci školního roku je vyhlášeno téma, v letošním kole „Hydrodynamika“. V dané oblasti musí jednotlivé týmy řešit tzv. výzkumný úkol. Musí si najít k problematice informace, musí odhalit nějaký problém a navrhnout jeho řešení. Kromě výzkumného úkolu musí postavit a naprogramovat robata z kostek LEGO, který plní předem dané úkoly na hrací ploše. Až do letošního roku končila naše účast v regionálním kole.

V letošním ročníku se našemu týmu „Medvíďata“ podařilo v regionálním kole v Praze obsadit 2. místo, které znamenalo postup do semifinálového klání v Lodži. V tomto kole ale musí soutěžící komunikovat pouze v anglickém jazyce. Proto další příprava probíhala ve spolupráci s paní učitelkou Ruckou.

V Lodži se sešlo 27 týmů ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky. Naše děti neměly lehkou úlohu, protože většina týmů byla složena ze starších členů nebo se jednalo o týmy, které postupují téměř pravidelně.

Přestože se náš tým umístil ke konci startovní listiny, odjížděli jsme domů spokojení. Děti si vyzkoušely, jak obtížné je vyjadřovat všechny myšlenky v cizím jazyce. Viděly mnoho zajímavých modelů, nápaditých řešení, ze kterých mohou do budoucna čerpat. Nově nabyté zkušenosti a zážitky jim mohou pomoci i v dalším studiu. Podívaly se do třetího největšího polského města, i když na jeho poznávání bylo jen málo času.

Všem členům týmu: Jiřímu Křížkovi (8.A), Adéle Kolomazníkové (ZŠ Český Dub), Dominiku Arltovi, Vítu Komňackému, Vendule Pelantové (všichni 7.A) a Pepovi Mitro Ondovi (5.B) děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy.

Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019