FLL SEMI FINAL CENTRAL EUROPE

FLL je soutěž, které se týmy z naší školy účastní již několik let.

Jedná se o celosvětovou soutěž. Na konci školního roku je vyhlášeno téma, v letošním kole „Hydrodynamika“. V dané oblasti musí jednotlivé týmy řešit tzv. výzkumný úkol. Musí si najít k problematice informace, musí odhalit nějaký problém a navrhnout jeho řešení. Kromě výzkumného úkolu musí postavit a naprogramovat robata z kostek LEGO, který plní předem dané úkoly na hrací ploše. Až do letošního roku končila naše účast v regionálním kole.

V letošním ročníku se našemu týmu „Medvíďata“ podařilo v regionálním kole v Praze obsadit 2. místo, které znamenalo postup do semifinálového klání v Lodži. V tomto kole ale musí soutěžící komunikovat pouze v anglickém jazyce. Proto další příprava probíhala ve spolupráci s paní učitelkou Ruckou.

V Lodži se sešlo 27 týmů ze Slovenska, Polska, Maďarska a České republiky. Naše děti neměly lehkou úlohu, protože většina týmů byla složena ze starších členů nebo se jednalo o týmy, které postupují téměř pravidelně.

Přestože se náš tým umístil ke konci startovní listiny, odjížděli jsme domů spokojení. Děti si vyzkoušely, jak obtížné je vyjadřovat všechny myšlenky v cizím jazyce. Viděly mnoho zajímavých modelů, nápaditých řešení, ze kterých mohou do budoucna čerpat. Nově nabyté zkušenosti a zážitky jim mohou pomoci i v dalším studiu. Podívaly se do třetího největšího polského města, i když na jeho poznávání bylo jen málo času.

Všem členům týmu: Jiřímu Křížkovi (8.A), Adéle Kolomazníkové (ZŠ Český Dub), Dominiku Arltovi, Vítu Komňackému, Vendule Pelantové (všichni 7.A) a Pepovi Mitro Ondovi (5.B) děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci naší školy.

Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.
Přání
Krásné prožití vánočních svátků.
Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky

Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018 Mikuláš 2018