Třetí místo v Libereckém kraji

Naše děvčata se po vítězství v okrese Liberec vydala na krajské finále ve florbalu, ve kterém měla za soupeře další čtyři týmy z našeho kraje. Semilský okres reprezentovala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou, okres Česká Lípa žákyně ZŠ Nového Boru a okres Jablonec nad Nisou měl pak zastoupení v ZŠ Arbesova a domácí pořadatelské školy ZŠ Smržovka. Turnaj se odehrál systémem každý s každým a vítěz měl jistotu postupu do kvalifikace o republikové finále.

V prvním utkání se naše dívky střetly se ZŠ Arbesova z Jablonce nad Nisou, jejíž žákyně nás již od pohledu zaskočily svoji výraznou výškovou převahou. Úvod zápasu nám příliš nevyšel, a jen velmi obtížně jsme se dostávaly z tlaku soupeřek. V polovině utkání se nicméně pohotově prosadila Nikola Stará a to naše děvčata uklidnilo. V dalším průběhu hry se ještě prosadila Kateřina Richterová a Natálie Králová a úvodní mač nám tedy výsledkově vyšel na jedničku.

Ve druhém zápase proti Novému Boru došlo k výraznému zlepšení v herním projevu, avšak na to se ve výsledku nehraje, a děvčata byla hned v úvodu potrestána za nedůslednost před svojí brankou. Soupeřky se vcelku jednoduše dostaly do dvoubrankového vedení a naše žákyně musely dotahovat. Snížit se podařilo po dorážce do odkryté branky Natálii Králové, nicméně minutu před koncem se Novému Boru podařilo prosadit z brejku do otevřené obrany, a v utkání tak naše soupeřky zvítězily 3:1.

V následujícím střetnutí nás čekala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou, a zápas to byl herně velmi vyrovnaný. Na vyložené šance by ovšem naše děvčata jasně vyhrála a je velká škoda, že žádnou ze svých příležitostí nedokázala proměnit. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

V posledním zápase nás čekala domácí Smržovka a utkání bylo o to zajímavější a pro nás pikantnější, že se de facto hrálo o konečné třetí místo v turnaji, resp. z toho důvodu, že se stejnými soupeřkami jsme prohrály před dvěma lety na Think Blue Cupu v Liberci. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, několika pohotovými zákroky nás podržela Pavla Domácí, a minutu před koncem přišlo rozuzlení. To se pomalu z poloviny hřiště prosadila Karolína Hisemová a krásnou ranou vstřelila vítěznou branku. Zápas tak skončil naším vítězstvím 1:0 a děvčata se tak mohla radovat ze třetího místa v turnaji.

Krajské finále přineslo řadu vypjatých momentů, překvapivých zvratů a krásných gólů. Vítězem se stala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou a v nás tak zůstal trošku rozporuplný pocit, neboť pokud bychom v utkání s pozdějšími vítězkami vstřelily alespoň jednu z našich stoprocentních šancí, a v zápase tak zvítězily, mohla na republikovou kvalifikaci jet naše děvčata. Nicméně na „kdyby“ se ve sportu nehraje (a je to jen a jen dobře), a tak i konečné třetí místo je úžasným výsledkem a úspěchem naší školy. Děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci a již nyní se těšíme na turnaje v příštím školním roce, kdy budeme chtít naše úspěšná vystoupení opět zopakovat, ne-li ještě o trošku vylepšit!!!

Školu reprezentovaly tyto žákyně:

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Jarešová Anežka, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Sedláčková Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea

Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“