Třetí místo v Libereckém kraji

Naše děvčata se po vítězství v okrese Liberec vydala na krajské finále ve florbalu, ve kterém měla za soupeře další čtyři týmy z našeho kraje. Semilský okres reprezentovala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou, okres Česká Lípa žákyně ZŠ Nového Boru a okres Jablonec nad Nisou měl pak zastoupení v ZŠ Arbesova a domácí pořadatelské školy ZŠ Smržovka. Turnaj se odehrál systémem každý s každým a vítěz měl jistotu postupu do kvalifikace o republikové finále.

V prvním utkání se naše dívky střetly se ZŠ Arbesova z Jablonce nad Nisou, jejíž žákyně nás již od pohledu zaskočily svoji výraznou výškovou převahou. Úvod zápasu nám příliš nevyšel, a jen velmi obtížně jsme se dostávaly z tlaku soupeřek. V polovině utkání se nicméně pohotově prosadila Nikola Stará a to naše děvčata uklidnilo. V dalším průběhu hry se ještě prosadila Kateřina Richterová a Natálie Králová a úvodní mač nám tedy výsledkově vyšel na jedničku.

Ve druhém zápase proti Novému Boru došlo k výraznému zlepšení v herním projevu, avšak na to se ve výsledku nehraje, a děvčata byla hned v úvodu potrestána za nedůslednost před svojí brankou. Soupeřky se vcelku jednoduše dostaly do dvoubrankového vedení a naše žákyně musely dotahovat. Snížit se podařilo po dorážce do odkryté branky Natálii Králové, nicméně minutu před koncem se Novému Boru podařilo prosadit z brejku do otevřené obrany, a v utkání tak naše soupeřky zvítězily 3:1.

V následujícím střetnutí nás čekala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou, a zápas to byl herně velmi vyrovnaný. Na vyložené šance by ovšem naše děvčata jasně vyhrála a je velká škoda, že žádnou ze svých příležitostí nedokázala proměnit. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou.

V posledním zápase nás čekala domácí Smržovka a utkání bylo o to zajímavější a pro nás pikantnější, že se de facto hrálo o konečné třetí místo v turnaji, resp. z toho důvodu, že se stejnými soupeřkami jsme prohrály před dvěma lety na Think Blue Cupu v Liberci. Utkání bylo opět velmi vyrovnané, několika pohotovými zákroky nás podržela Pavla Domácí, a minutu před koncem přišlo rozuzlení. To se pomalu z poloviny hřiště prosadila Karolína Hisemová a krásnou ranou vstřelila vítěznou branku. Zápas tak skončil naším vítězstvím 1:0 a děvčata se tak mohla radovat ze třetího místa v turnaji.

Krajské finále přineslo řadu vypjatých momentů, překvapivých zvratů a krásných gólů. Vítězem se stala ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou a v nás tak zůstal trošku rozporuplný pocit, neboť pokud bychom v utkání s pozdějšími vítězkami vstřelily alespoň jednu z našich stoprocentních šancí, a v zápase tak zvítězily, mohla na republikovou kvalifikaci jet naše děvčata. Nicméně na „kdyby“ se ve sportu nehraje (a je to jen a jen dobře), a tak i konečné třetí místo je úžasným výsledkem a úspěchem naší školy. Děvčatům děkujeme za příkladnou reprezentaci a již nyní se těšíme na turnaje v příštím školním roce, kdy budeme chtít naše úspěšná vystoupení opět zopakovat, ne-li ještě o trošku vylepšit!!!

Školu reprezentovaly tyto žákyně:

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Jarešová Anežka, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Sedláčková Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea

Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji Třetí místo v Libereckém kraji
Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.

First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018