Naše děvčata jsou přebornice okresu!!!

V předvánočním čase se naše žákyně ze 7. třídy zúčastnily okresního finále ve florbale v Liberci. Již postup do tohoto finálového kola byl velkým překvapením a úspěchem naší školy, a tak jsme si turnaj chtěly především užít. Herní schéma bylo jasné, turnaj byl rozdělen do dvou skupin, kdy se v první skupině utkaly školy liberecké (ZŠ Barvířská, ZŠ Dobiášova, Gymnázium Jeronýmova), v té druhé pak školy mimo liberecké (společně s námi ZŠ Chrastava a ZŠ Frýdlant).

V úvodním utkání se naše děvčata utkala se soupeřem ze ZŠ Chrastava, a tento zápas byl vcelku naší jednostrannou záležitostí. Holky vyhrály v poměru 3:0, když se dvakrát střelecky prosadila Kateřina Richterová a jednou Julie Brázová.

Poté děvčata odehrála velmi vyrovnaný zápas se ZŠ Frýdlant. Úvodní poločas skončil 1:0 v náš prospěch, když se o jedinou branku tohoto dějství postarala Nikola Stará. O přestávce byly naše holky upozorněny na skutečnost, že utkání stále není rozhodnuté, nicméně co naplat, hned v první minutě soupeřky nejenže vyrovnaly, ale dostaly se i do vedení. V dalším průběhu pak naše holky převzaly herní iniciativu, a převrátily utkání ve svůj prospěch. Střelecky se prosadila Natálie Králová a Andrea Tkáčová. Zvítězily jsme tak 3:2 a bylo tedy jasné, že postupujeme do zápasu o první místo v celém turnaji.

V něm se naše děvčata střetla se soupeřkami ze ZŠ Dobiášova, které ve své skupině taktéž dvakrát vyhrály. Zápas to byl ovšem jen na jednu bránu a střelecky se zaskvěla Kateřina Richterová, která vstřelila hattrick! Utkání tedy skončilo 3:0 a naše holky se tak mohly radovat z turnajového prvenství! Kromě diplomu a poháru se naše děvčata mohou těšit na krajské finále a tedy postup mezi nejlepší čtyři školy Libereckého kraje!!! Holkám děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy, a moc se těšíme na krajské finále, které se odehraje zkraje roku 2018…

Školu reprezentovaly tyto žákyně:

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Jarešová Anežka, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Sedláčková Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea

Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!!
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.