Naše děvčata jsou přebornice okresu!!!

V předvánočním čase se naše žákyně ze 7. třídy zúčastnily okresního finále ve florbale v Liberci. Již postup do tohoto finálového kola byl velkým překvapením a úspěchem naší školy, a tak jsme si turnaj chtěly především užít. Herní schéma bylo jasné, turnaj byl rozdělen do dvou skupin, kdy se v první skupině utkaly školy liberecké (ZŠ Barvířská, ZŠ Dobiášova, Gymnázium Jeronýmova), v té druhé pak školy mimo liberecké (společně s námi ZŠ Chrastava a ZŠ Frýdlant).

V úvodním utkání se naše děvčata utkala se soupeřem ze ZŠ Chrastava, a tento zápas byl vcelku naší jednostrannou záležitostí. Holky vyhrály v poměru 3:0, když se dvakrát střelecky prosadila Kateřina Richterová a jednou Julie Brázová.

Poté děvčata odehrála velmi vyrovnaný zápas se ZŠ Frýdlant. Úvodní poločas skončil 1:0 v náš prospěch, když se o jedinou branku tohoto dějství postarala Nikola Stará. O přestávce byly naše holky upozorněny na skutečnost, že utkání stále není rozhodnuté, nicméně co naplat, hned v první minutě soupeřky nejenže vyrovnaly, ale dostaly se i do vedení. V dalším průběhu pak naše holky převzaly herní iniciativu, a převrátily utkání ve svůj prospěch. Střelecky se prosadila Natálie Králová a Andrea Tkáčová. Zvítězily jsme tak 3:2 a bylo tedy jasné, že postupujeme do zápasu o první místo v celém turnaji.

V něm se naše děvčata střetla se soupeřkami ze ZŠ Dobiášova, které ve své skupině taktéž dvakrát vyhrály. Zápas to byl ovšem jen na jednu bránu a střelecky se zaskvěla Kateřina Richterová, která vstřelila hattrick! Utkání tedy skončilo 3:0 a naše holky se tak mohly radovat z turnajového prvenství! Kromě diplomu a poháru se naše děvčata mohou těšit na krajské finále a tedy postup mezi nejlepší čtyři školy Libereckého kraje!!! Holkám děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy, a moc se těšíme na krajské finále, které se odehraje zkraje roku 2018…

Školu reprezentovaly tyto žákyně:

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Jarešová Anežka, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Sedláčková Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea

Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!! Naše děvčata jsou přebornice okresu!!!
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.