Úspěchy našich žáků na florbalových turnajích

I v letošním roce se naši žáci zúčastnili hned několika florbalových turnajů, které byly všechny odehrány „na aréně“ v Liberci.

Chlapci 6. – 7. třídy skončili v konkurenci dalších tří škol na krásném druhém místě. V úvodním utkání remizovali se ZŠ Hrádek, v dalším pak jasně přehráli „domácí“ tým z Gymnázia F. X. Šaldy, a v posledním zápase nestačili na výrazně urostlejší hráče z Českého Dubu. Konečné druhé místo tak lze považovat za velký úspěch.

Děvčata stejné věkové kategorie pak sehrála utkání pouze proti dvěma týmům, třetí soupeř nedorazil. V úvodním zápase naše holky porazily tým z Vratislavic jasně 8:2, a posléze zvládly i zápas se ZŠ Broumovská, kterou deklasovaly 13:0. Výsledkem tak bylo prvenství v turnaji a postup do okresního finále dívek 6. – 7. tříd, které ještě zatím nebylo odehráno.

V kategorii 8. – 9. tříd byla naše děvčata opět úspěšná, skončila na celkovém druhém místě, kdy je porazil pouze tým ze ZŠ Husova. Ve zbývajících utkáních naše holky své soupeřky, které byly v průměru až o dva roky starší, jasně přehrály, a konečné druhé místo tak bylo plně zasloužené.

Chlapci v kategorii 8. – 9. tříd pak doplatili na početně úzký kádr a ve své skupině skončili na posledním třetím místě. Nicméně výkony našich hráčů byly velmi dobré, a tak lze i tento turnaj hodnotit jako úspěšný!

A posledním turnajem v základních kolech bylo klání žáků 1. stupně na stále více populárním ČEPS Cupu, který pořádá Český florbalový svaz. Náš tým byl nalosován do jasně nejtěžší skupiny, ve které jsme odehráli čtyři utkání. Nejprve jsme po herně vyrovnaném utkání podlehli budoucím finalistům ze ZŠ U Školy („hokejistům“) 4:8, a poté jsme prohráli i s pozdějšími vítězi ze ZŠ Ještědská 3:7. V dalších zápasech jsme pak již na hřišti dominovali, a porazili ZŠ Švermovu 11:3 a Doctrinu 8:4. Naši žáci tak obsadili krásné třetí místo.

Poděkování patří všem žákům, kteří reprezentovali naší základní školu a to nejen z hlediska stránky sportovní, ale taktéž z pohledu čistě reprezentativního. Byla radost slyšet od ostatních učitelů a pořadatelů chválu na naše mladé sportovce, kteří se z hlediska vystupování chovali naprosto ukázkově, a byli tedy skutečnými reprezentanty naší školy i našeho malého města. Především tedy za to jim patří velké DÍKY!

Školu reprezentovali tito žáci:

Kategorie DÍVKY 6. – 7. třída

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Jarešová Anežka, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Sedláčková Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea

Kategorie CHLAPCI 6. - 7. třída

Arlt Dominik, Beneš Vojtěch, Bukovjan Tomáš, Charousek Michal, Kočí Tomáš, Komňacký Robert, Konopa Jonáš, Marek Přemysl, Zeman Filip

Kategorie DÍVKY 8. – 9. třída

Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Holubová Sára, Hušková Agáta, Košková Lucie, Králová Natálie, Oudová Kamila, Richterová Kateřina, Stará Nikola

Kategorie CHLAPCI – 8. – 9. třída

Arlt Dominik, Bráza Jáchym, Foltýn Adam, Kočí Tomáš, Kříček Antonín, Ministr Michal, Vaněk Jaromír

Kategorie CHLAPCI – 5. třída

Bílek Daniel, Kuntoš Jan, Kuntoš Štěpán, Kysela Lukáš, Renza Václav, Zítko Richard

Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“