Regionální kolo First Lego League

Soutěž probíhala jako obvykle. Podle předem určeného rozpisu jsme absolvovali všechny části klání. Začali jsme prezentací výzkumného úkolu. Ze tří jízd Robot Game se nejvíce vydařila třetí jízda, která náš tým posunula v této části soutěže do čtvrtfinále. Další vydařenou jízdou jsme postoupili do semifinále. Tady jsme narazili na zdatné soupeře - Hradecké baráčníky. Oba týmy získaly v semifinálové jízdě shodný počet bodů, proto následoval „rozstřel“, v něm se nám již tolik nedařilo a do finále postoupil soupeř. Dobrý pocit jsme měli i z předvedení programu a robota v části Design robota. Děti byly spokojené i se svým výkonem v Týmové spolupráci. Ukázalo se, že dobré pocity byly spojeny i s výbornými výsledky. V Týmové spolupráci jsme obsadili 2. – 3. místo, v Robot Game 3. místo.  Na stupních vítězů jsme stáli i v celkovém pořadí, dokonce na druhém místě.  Toto umístění nám zajistilo postup do semifinálového kola pro stření Evropu, které se bude konat 10. a 11. února v Lodži v Polsku. Nadšení z umístění tak musí nahradit další práce, neboť v tomto kole musí soutěžící vše předvádět v angličtině. Před námi tak leží úkol, který se budeme snažit co nejlépe splnit. Věříme, že i v dalším klání budeme mít vaši podporu.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny ve fotogalerii.

Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.