Regionální kolo First Lego League

Soutěž probíhala jako obvykle. Podle předem určeného rozpisu jsme absolvovali všechny části klání. Začali jsme prezentací výzkumného úkolu. Ze tří jízd Robot Game se nejvíce vydařila třetí jízda, která náš tým posunula v této části soutěže do čtvrtfinále. Další vydařenou jízdou jsme postoupili do semifinále. Tady jsme narazili na zdatné soupeře - Hradecké baráčníky. Oba týmy získaly v semifinálové jízdě shodný počet bodů, proto následoval „rozstřel“, v něm se nám již tolik nedařilo a do finále postoupil soupeř. Dobrý pocit jsme měli i z předvedení programu a robota v části Design robota. Děti byly spokojené i se svým výkonem v Týmové spolupráci. Ukázalo se, že dobré pocity byly spojeny i s výbornými výsledky. V Týmové spolupráci jsme obsadili 2. – 3. místo, v Robot Game 3. místo.  Na stupních vítězů jsme stáli i v celkovém pořadí, dokonce na druhém místě.  Toto umístění nám zajistilo postup do semifinálového kola pro stření Evropu, které se bude konat 10. a 11. února v Lodži v Polsku. Nadšení z umístění tak musí nahradit další práce, neboť v tomto kole musí soutěžící vše předvádět v angličtině. Před námi tak leží úkol, který se budeme snažit co nejlépe splnit. Věříme, že i v dalším klání budeme mít vaši podporu.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny ve fotogalerii.

Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“