Regionální kolo First Lego League

Soutěž probíhala jako obvykle. Podle předem určeného rozpisu jsme absolvovali všechny části klání. Začali jsme prezentací výzkumného úkolu. Ze tří jízd Robot Game se nejvíce vydařila třetí jízda, která náš tým posunula v této části soutěže do čtvrtfinále. Další vydařenou jízdou jsme postoupili do semifinále. Tady jsme narazili na zdatné soupeře - Hradecké baráčníky. Oba týmy získaly v semifinálové jízdě shodný počet bodů, proto následoval „rozstřel“, v něm se nám již tolik nedařilo a do finále postoupil soupeř. Dobrý pocit jsme měli i z předvedení programu a robota v části Design robota. Děti byly spokojené i se svým výkonem v Týmové spolupráci. Ukázalo se, že dobré pocity byly spojeny i s výbornými výsledky. V Týmové spolupráci jsme obsadili 2. – 3. místo, v Robot Game 3. místo.  Na stupních vítězů jsme stáli i v celkovém pořadí, dokonce na druhém místě.  Toto umístění nám zajistilo postup do semifinálového kola pro stření Evropu, které se bude konat 10. a 11. února v Lodži v Polsku. Nadšení z umístění tak musí nahradit další práce, neboť v tomto kole musí soutěžící vše předvádět v angličtině. Před námi tak leží úkol, který se budeme snažit co nejlépe splnit. Věříme, že i v dalším klání budeme mít vaši podporu.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny ve fotogalerii.

Kroužky ve školním roce 2019/2020
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Zahájení školního roku
Školní rok 2029/2020 začíná v pondělí 2. 9. 2019
Přihláška k docházce do školní družiny
ve školním roce 2019/2020
Beseda pro rodiče - "Naše škola"
Dne 17. 6. 2019 od 16 hodin se v učebně fyziky/chemie uskuteční beseda pro rodiče žáků základní školy.
Nové dětské hřiště
pozvánka na představení návrhů dne 18. 6. 2019