Regionální kolo First Lego League

Soutěž probíhala jako obvykle. Podle předem určeného rozpisu jsme absolvovali všechny části klání. Začali jsme prezentací výzkumného úkolu. Ze tří jízd Robot Game se nejvíce vydařila třetí jízda, která náš tým posunula v této části soutěže do čtvrtfinále. Další vydařenou jízdou jsme postoupili do semifinále. Tady jsme narazili na zdatné soupeře - Hradecké baráčníky. Oba týmy získaly v semifinálové jízdě shodný počet bodů, proto následoval „rozstřel“, v něm se nám již tolik nedařilo a do finále postoupil soupeř. Dobrý pocit jsme měli i z předvedení programu a robota v části Design robota. Děti byly spokojené i se svým výkonem v Týmové spolupráci. Ukázalo se, že dobré pocity byly spojeny i s výbornými výsledky. V Týmové spolupráci jsme obsadili 2. – 3. místo, v Robot Game 3. místo.  Na stupních vítězů jsme stáli i v celkovém pořadí, dokonce na druhém místě.  Toto umístění nám zajistilo postup do semifinálového kola pro stření Evropu, které se bude konat 10. a 11. února v Lodži v Polsku. Nadšení z umístění tak musí nahradit další práce, neboť v tomto kole musí soutěžící vše předvádět v angličtině. Před námi tak leží úkol, který se budeme snažit co nejlépe splnit. Věříme, že i v dalším klání budeme mít vaši podporu.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny ve fotogalerii.

Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.

First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018