ŘÍJEN - MĚSÍC POZNÁVÁNÍ SYMBOLŮ

S INDIÁNY ZA POZNÁNÍM - NAŠE HESLA V ŘÍJNU:

"Pořádně se dívat stačí, abys poznal, co znak značí."

Vítejte v indiánské třídě!

Děti získaly první indiánské bobříky za září. Dali jme si indiánská jména. Můžete hádat, komu patří jména SPÍCÍ BIZON, TANČÍCÍ DUHA, MODRÉ OČKO, OHNIVÝ ŠÍP, VODNÍ ŠELMA, OSTRÝ ŠÍP, SILNÝ TYGR, BAREVNÉ PÍRKO, RYCHLÝ BIZON, HBITÁ ŠELMA, BÍLÉ PÍRKO, RYCHLÝ OSEL, RYCHLÁ HOUSENKA, ZLOBIVÝ VLK, RYCHLÝ KŮŇ, DOBRODRUŽNÝ ŠÍP, JISKŘIVÝ VLK.

V říjnu se podíváme na znaky, které se používají v dopravě, v matematice, v hudbě. Povíme si, podle jakých znaků a změn poznáme podzim. Vyzkoušíme používat značky počasí. V ČJ určíme druhy vět. V MA budeme sčítat a odčítat s přechodem přes desítku. Zapojíme se do další výtvarné soutěže.

Výpravy Kryštofa Kolumba:

Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“