ŘÍJEN - MĚSÍC POZNÁVÁNÍ SYMBOLŮ

S INDIÁNY ZA POZNÁNÍM - NAŠE HESLA V ŘÍJNU:

"Pořádně se dívat stačí, abys poznal, co znak značí."

Vítejte v indiánské třídě!

Děti získaly první indiánské bobříky za září. Dali jme si indiánská jména. Můžete hádat, komu patří jména SPÍCÍ BIZON, TANČÍCÍ DUHA, MODRÉ OČKO, OHNIVÝ ŠÍP, VODNÍ ŠELMA, OSTRÝ ŠÍP, SILNÝ TYGR, BAREVNÉ PÍRKO, RYCHLÝ BIZON, HBITÁ ŠELMA, BÍLÉ PÍRKO, RYCHLÝ OSEL, RYCHLÁ HOUSENKA, ZLOBIVÝ VLK, RYCHLÝ KŮŇ, DOBRODRUŽNÝ ŠÍP, JISKŘIVÝ VLK.

V říjnu se podíváme na znaky, které se používají v dopravě, v matematice, v hudbě. Povíme si, podle jakých znaků a změn poznáme podzim. Vyzkoušíme používat značky počasí. V ČJ určíme druhy vět. V MA budeme sčítat a odčítat s přechodem přes desítku. Zapojíme se do další výtvarné soutěže.

Výpravy Kryštofa Kolumba:

Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.
Přihlášení do školní družiny
Zápisní lístek do školní družiny dostanou žáci od třídních učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 11. 6. v 16 hodin.
Dne 24. 4. 2018 proběhnou třídní schůzky.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“