Informace rodičům

Vážení rodiče,

věnujte prosím pozornost následujícím bodům.

1. Osobní údaje – vyplňte prosím požadované údaje v žákovské knížce, hlavně telefonní čísla a e-mailovou adresu. V případě, že došlo ke změně adresy bydliště zákonného zástupce, napište správnou adresu na lísteček a vložte ho do žákovské knížky.

2. Školní klub -  od letošního školního roku mohou děti opět navštěvovat školní klub, který bude otevřen v učebně P1 v přestávce mezi dopoledním a odpoledním vyučováním. Cena je stanovena na 100,- za pololetí.

Provoz školní knihovny (úterý 12.45-14.00) je zachován zdarma.

3. Třídní fond - z třídního fondu se platí akce hromadně organizované školou nebo drobnější platby, které se týkají většiny žáků. Každý žák má svůj individuálně vedený účet.

Vybíráme 200,- .

4. Procvičujeme češtinu v 7.ročníku 1. a 2.díl80,- během září po dodání.

5. Učebnice angličtiny Project English 2, second edition – vzhledem k tomu, že od příštího školního roku začneme používat nové vydání, mohou si žáci doposud zapůjčenou učebnici odkoupit za cenu 50,- . Lze pak do ní vpisovat poznámky, překlad slovíček, poslechová cvičení apod.

6. Časopis R+R – pomůcka při výuce angličtiny, roční předplatné 220,- , přihláška k odběru nejpozději do 11.9.2017, úhrada předplatného do 13.10.2017

7. Školní časopis Termit : roční předplatné 30,-Kč. Zájemcům se odečte z třídního fondu.

8. Kroužky ve školním roce 2017/2018 : na stránkách školy, přihlášky vedoucímu kroužku nebo třídní učitelce do 7.9.2015,  úhrada kurzu do 15.10.2015 vedoucímu kroužku hotově nebo převodem na účet 986065379/0800.

Do kolonky „zpráva pro příjemce“ uveďte : název kroužku, příjmení dítěte, třídu

9. Omluvenky:

a) neočekávaná absence (nemoc, úraz atp.) do 2 dnů nahlásit telefonicky nebo e-mailem do školy. Po návratu omluvenka v žákovské knížce do 3 pracovních dnů.

b) plánovaná absence – 1vyučovací hodina - 1 den (návštěva lékaře atp.) – omluvenka na zvláštním papíru (viz přiložený VZOR) – musí zůstat třídní učitelce. Pak je třeba ještě napsat omluvenku do žákovské knížky-žákovská knížka odpovídá třídní knize

c) plánovaná absence – 2 a více dnů (dovolená, zájezd atp.) – omlouvá vedení školy, žádost si dítě vyzvedne u třídní učitelky

10. V týdnu od 4.9. do 7.9. končí vyučování po 5.vyučovací hodině!

Ve školním roce 2017/2018 bude odpolední vyučování v úterý začínat v 14.00

a končit v 15.35

Děkuji za Váš čas a přeji nám všem poklidný a úspěšný školní rok.

Alena Banghová, třídní učitelka, banghova@zshodkovice.cz

Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“