Úspěchy našich žáků na McDonald´s Cupu

I v letošním roce se naši žáci zúčastnili fotbalového turnaje McDonald´s Cupu, který se v naší republice koná již podvacáté. V obou kategoriích, tj. v 1. – 3. třídě a 4. – 5. třídě, se naši mladí fotbalisté probojovali až do okresních finálových bojů, kde obsadili třetí, resp. čtvrté místo, a to v konkurenci více než dvaceti libereckých škol.

V kategorii žáků 1. – 3. třídy museli naši žáci nejdříve projít základním kolem, ve kterém postupně vyřadili libereckou ZŠ Dobiášovu a ZŠ Barvířskou, poté ve stísněných podmínkách malé tělocvičny postoupili přes ZŠ U školy a na závěr se utkali o medailová umístění ve Vratislavicích nad Nisou se ZŠ Frýdlant a ZŠ Kaplického. Finálové boje nám sice výsledkově ani herně nevyšly dle našich představ, přesto je konečné třetí místo jednoznačným úspěchem naší základní školy!

V kategorii starších dětí od 10 do 11 let naši žáci nejprve sehráli jednostranné zápasy se ZŠ Českého Dubu a ZŠ Kobyly. V semifinálovém kole pak po vyrovnaném boji porazili fotbalisty ze ZŠ Frýdlant a stejně jako žáci mladší se pak probojovali do finálového kola ve Vratislavicích nad Nisou. V něm se nám opět výsledkově nedařilo, avšak herně vyrovnané zápasy se všemi našimi soupeři byly příjemným závěrem našeho putování letošním McDonald´s Cupem. Konečné čtvrté místo tak nemá punc medailového úspěchu, nicméně výkony našich žáků potvrzují, že se naši žáci ani ve sportovních kláních v konkurenci dalších škol rozhodně neztrácí!

Poděkování za úspěšnou reprezentaci patří především žákům naší školy, nicméně by se taktéž nemělo zapomenout na pomoc pana Václava Šturce, bez něhož by organizace turnaje vlastně ani nemohla proběhnout, a místního fotbalového oddílu SK Hodkovice nad Mohelkou, který nám poskytl prostory pro možnost odehrání části turnaje na fotbalovém hřišti a žákům pak výstroj k utkáním. Děkujeme!!!

Školu reprezentovali tito žáci:

Kategorie 1. – 3. třídy

Valeš Šimon, Fuchs Patrik, Růta David, Třešňák Štěpán, Král Matěj, Vojtěch Lukáš, Seman Daniel, Jerie Šimon, Vojtek Tomáš, Charousek Tomáš, Čech Matěj.

Kategorie 4. -5. třídy

Renza Václav, Bílek Daniel, Růta Jan, Šusta Jakub, Zítko Richard, Kysela Lukáš, Konopa Jonáš, Komňacký Robert, Šusta Daniel.

Úspěchy našich žáků na McDonald´s Cupu Úspěchy našich žáků na McDonald´s Cupu
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.