MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2017

Matematická olympiáda pokračovala okresními koly. Již 24. 1. proběhlo okresní kolo pro kategorie Z5 a Z9. Z naší školy postoupili žáci pouze do kategorie Z9: Jiří Růta (9. A) a Marek Landfeld (9. B). Markovi chyběl jeden bod, aby se stal úspěšným řešitelem. Jirka dosáhl na maximální počet bodů, obsadil 1. až 5. místo a postoupil do krajského kola. V krajském kolo se mu bohužel už tolik nedařilo a nestal se úspěšným řešitelem.

4. 4. jeli reprezentovat školu žáci 6. až 8. ročníku. V kategorii Z6 postoupili: Aneta Jágrová, Pavla Domácí, Julie Brázová, Vendula Pelantová (všechny 6. A), Jitka Mitro Ondová, Natálie Ryšavá a Přemysl Marek (všichni 6. B). Nejvíce se dařilo Natálii Ryšavé, získala 15 bodů z 18 možných, obsadila 11. až 15. místo. Úspěšnou řešitelkou se stala i Pavla Domácí s 12 body. Ostatním chyběl jeden nebo dva body k úspěšnému řešiteli.

V kategorii Z7 postoupil Jiří Křížek (7. A), získal 15 bodů a obsadil 10. až 12. místo.

I v kategorii Z8 jsme měli jedinou zástupkyni. Monika Janečková (8. A) si vedla také velmi dobře. Získala maximální počet bodů, zařadila se s žáky gymnázií na 1. až 6. místo.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.