Soutěž U6

Dne 22. 3. 2016 se žáci naší školy zúčastnili natáčení soutěžního pořadu České televize U6 - úžasný svět vědy. Přírodní zákony si na vlastní kůži vyzkoušeli: Matyáš Khauer, Nikola Kašpárková, Kryštof Panuška, Jakub Trafina a Vítězslav Musil. Funkce morální podpory a náhradníka byla svěřena Julii Žůrkové. Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Co o natáčení řekli účastníci:

Ivana Drozdová:

"Musím všem účastníkům naší školy ještě jednou poděkovat. Byli jste naprosto skvělí a celou dobu jste soutěžili jako jeden tým. V tento den jsem si opět uvědomila, jak je učitelské povolání nádherné. Jenom vy znáte zákulisí tohoto pořadu a tu zkušenost vám nikdo nevezme."

Jakub Trafina:

"Byl to jeden z mých nejlepších dnů co jsem kdy zažil. Skvělí také byli herci a štáb. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a děkuju všem lidem se kterými jsem tam byl."

Nikola Kašpárková:

"Bylo to úplně super, to jak jsme byli celou dobu připojeni k mikrofonu, jak nás maskovali a svítili na nás. Připadala jsem si jako pravý herec..."

Kryštof Panuška:

"Hodně se mi tam líbilo, všichni ti lidé na nás byli moc hodní, hlavně Ducháček byl super. Viděli jsme zajímavé pokusy a na konci natáčení jsme dostali pěkné ceny a odnesli si spoustu nezapomenutelných zážitků."

tým s herci začátek v talárech
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.
Informace o otevření školy pro žáky 1. stupně
Zákonný zástupce bude informován o zařazení žáka do skupiny, čase nástupu i odchodu ze školy a místě nástupu od svých třídních učitelů.
Přijímací zkoušky na střední školy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga na tiskové konferenci zveřejnil informaci, ve kterých termínech se letos uskuteční jednotná přijímací zkouška na střední školy.
Otevření školy pro žáky 1. stupně v období od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 1. stupně.