Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída)

V pondělí 21. listopadu se žáci naší školy vydali na další florbalový turnaj, tentokrát určený pro věkovou kategorii 8. a 9. tříd. V těžké skupině se chlapci utkali s týmy ze ZŠ Mníšek, ZŠ Husova, ZŠ Oblačná a s pořádající ZŠ Dobiášova. V prvním zápase porazili naši žáci ZŠ Mníšek, kdy se třikrát trefil Richard Komňacký, dvakrát Petr Růta, a po jedné brance zatížili soupeřovo konto Vojtěch Svoboda a Radim Hrušovský. Ve druhém utkání to bylo již o něčem úplně jiném, přičemž nás hráči ZŠ Husova do mnoha šancí nepustili. Nebyl to však zápas bez brankových příležitostí, ty největší v našem dresu spálil Petr Růta. Po vedoucím gólu ZŠ Husova to s námi již vypadalo špatně, nicméně důležitý bod nám vystřelil Radim Hrušovský. V dalším zápase jsme sehráli napínavý duel se ZŠ Dobiášova, ve kterém se již téměř rozhodovalo o postupu či naopak „nepostupu“ do další fáze, tedy do krajského semifinále. V první části utkání jsme byli lepším týmem, nicméně do mnoha šancí jsme se nedostali. V druhé části začal zlobit i soupeř, přičemž se po jedné diskutabilní akci dostal do jednobrankového vedení. Naštěstí se našim hráčům podařilo brzy srovnat a v závěru i překlopit skóre v náš prospěch. V zápase se střelecky prosadil Richard Komňacký, který se trefil dokonce dvakrát, a Petr Růta, jemuž se podařilo odčinit střelecká selhání ze zápasu se ZŠ Husova. V posledním zápase jsme pak odehráli relativně pohodové utkání proti ZŠ Oblačná, v utkání skóroval Radim Hrušovský a Vojtěch Svoboda. Vítězství v tomto utkání pak pouze potvrdilo naši výhru v turnaji a postup do další fáze celokrajské soutěže ve florbale.

Hodkovice – Mníšek 7:0 (3x Komňacký, 2x Růta, Svoboda, Hrušovský)

Hodkovice – Husova 1:1 (Hrušovský)

Hodkovice – Dobiášova 3:1 (2x Komňacký, Růta)

Hodkovice – Oblačná 2:0 (Hrušovský, Svoboda)

Do semifinálové skupiny jsme postoupili společně se ZŠ Ještědskou, která se na florbal přímo zaměřuje a byla tedy jasným favoritem tohoto turnaje. Dále se do turnaje kvalifikovala ZŠ Barvířská a ZŠ Stráž nad Nisou. V prvním utkání jsme nastoupili proti Stráži n. N. a zápas to byl z naší strany velmi špatný. Mizerný pohyb, malá nabídka, nulová střelba. To byly hlavní příčiny našeho selhání v prvním zápase turnaje. V závěru jsme sice soupeře přišpendlili na jejich obranné polovině, nicméně na zvrat bylo již pozdě. Skutečností, která zápas taktéž negativně ovlivnila, byl i fakt, že jsme hráče soupeře podcenili a ten navíc předvedl velmi kvalitní a bojovný výkon. V druhém utkání jsme nastoupili proti největšímu favoritovi turnaje, domácí ZŠ Ještědské. A zápas to byl z obou stran velmi pohledný. Soupeř byl sice v držení míčku lepší, vytvořil si i více brankových příležitostí, nicméně naši hráči hráli obětavě a v zakončení byli nesmírně efektivní. Dvakrát se v zápase prosadil Petr Růta, který své šance dokonale využil. Kaňkou na utkání tak byly pouze výkřiky některých našich hráčů směrem k rozhodčím, které byly sice zčásti oprávněné, nicméně úplně zbytečné. V dalším utkání se tato skutečnost projevila, rozhodčí nám příliš „nepomohli“ a to ve chvílích, kdy se mohl zápas lámat v náš prospěch. Bohužel se tak nestalo a v důležitých momentech nás soupeř ze ZŠ Barvířské přehrával a nakonec i zaslouženě porazil. V turnaji jsme tak skončili „až“ na čtvrtém místě s poznámkou, že se všemi účastníky jsme odehráli velmi vyrovnaná utkání. Celkově tak naši žáci obsadili 7. – 8. místo, které je v konkurenci celkem 46 škol zapojených do soutěže v rámci Libereckého kraje velkým úspěchem.

Školu reprezentovali tito žáci: Fiala Matyáš, Foltýn Adam, Hlavnička Lukáš, Hrušovský Radim, Khauer Matyáš, Komňacký Richard, Panuška Kryštof, Růta Petr, Svoboda Vojtěch, Ulč Matěj, Vaněk Jaromír.

Hodkovice – Stráž n. N. 1:2 (Hlavnička)

Hodkovice – Ještědská 2:1 (2x Růta)

Hodkovice – Barvířská 0:2

Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída) Úspěch ve florbale chlapců (8. - 9. třída)
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.