Okrskové kolo ve florbale (dívky - 6. a 7. třída)

V pátek 25. listopadu se naše děvčata vydala na okrskové kolo ve florbale do Liberce, kde se v hale míčových sportů utkala s domácím týmem Gymnázia Jeronýmova a s libereckou ZŠ Vrchlického. Vzhledem ke skutečnosti, že čtvrtá škola, která byla do soutěže přihlášená, se nedostavila (a ani se neomluvila), muselo se změnit rozlosování a způsob odehrání turnaje. Děvčata si tak zahrála turnaj dvoukolovým systémem, s každou školou se tedy utkala dvakrát.

V prvním utkání naše děvčata sehrála vyrovnaný zápas s Gymnáziem Jeronýmova, kdy především v úvodní části hry soupeřky z výběrové školy herně přehrávaly. V druhém poločase se karta obrátila a Jergym se začal dostávat do spousty vyložených šancí. Téměř všechny pochytala Pája Domácí v naší brance, nicméně proti jedné situaci byla bezmocná a soupeřky minutu před koncem srovnaly na konečných 1:1. Druhé utkání bylo opět velmi vyrovnané, bohužel v koncovce měla ZŠ Vrchlického více štěstí a zápas tak ovládla. Štěstí se však musí jít naproti a pravdou je, že naše děvčata byla především v zakončení velmi pasivní, mnohokrát branku soupeřek neohrozila.

Ve druhém kole turnaje byly zápasy herně prakticky totožné, tedy velmi vyrovnané, a je jen velkou škodou, že naše děvčata nemají více zkušeností z podobných zápasů. V obou utkáních rozhodně nepropadla a je ohromnou smůlou, že v posledním mači turnaje nezvládly koncovku zápasu se ZŠ Vrchlického, kdy ještě minutu před koncem vedla o dvě branky, a vyrovnávací gól do naší sítě padl pouhé tři vteřiny před závěrečným hvizdem.

Závěrem lze s klidem říct, že naše holky odehrály velmi dobrý turnaj. Lepší umístění bylo určitě na dosah, nicméně již zmíněný nedostatek zkušeností nebo třeba nemožnost trénovat a hrát na větším prostoru (turnaj se odehrál s brankářkou a pěti hráčkami v poli), což je v našich skromných podmínkách prostě a jednoduše nemožné. Pro děvčata to tak byla úplná premiéra. Za velmi pozitivní lze ovšem považovat skutečnost, že turnaj odehrála děvčata, kromě jedné výjimky, ze šesté třídy. V příštím roce tak budou mít možnost své nabyté zkušenosti prodat stále ve stejné věkové kategorii.

Školu reprezentovaly tyto žákyně: Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Košková Lucie, Kozelková Natálie, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea.

Hodkovice – Gymnázium Jeronýmova 1:1 (Brázová)

Hodkovice – ZŠ Vrchlického 1:2 (Králová)

Hodkovice – Gymnázium Jeronýmova 2:3 (2x Richterová)

Hodkovice – ZŠ Vrchlického 2:2 (2x Králová)

Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída)
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“