Okrskové kolo ve florbale (dívky - 6. a 7. třída)

V pátek 25. listopadu se naše děvčata vydala na okrskové kolo ve florbale do Liberce, kde se v hale míčových sportů utkala s domácím týmem Gymnázia Jeronýmova a s libereckou ZŠ Vrchlického. Vzhledem ke skutečnosti, že čtvrtá škola, která byla do soutěže přihlášená, se nedostavila (a ani se neomluvila), muselo se změnit rozlosování a způsob odehrání turnaje. Děvčata si tak zahrála turnaj dvoukolovým systémem, s každou školou se tedy utkala dvakrát.

V prvním utkání naše děvčata sehrála vyrovnaný zápas s Gymnáziem Jeronýmova, kdy především v úvodní části hry soupeřky z výběrové školy herně přehrávaly. V druhém poločase se karta obrátila a Jergym se začal dostávat do spousty vyložených šancí. Téměř všechny pochytala Pája Domácí v naší brance, nicméně proti jedné situaci byla bezmocná a soupeřky minutu před koncem srovnaly na konečných 1:1. Druhé utkání bylo opět velmi vyrovnané, bohužel v koncovce měla ZŠ Vrchlického více štěstí a zápas tak ovládla. Štěstí se však musí jít naproti a pravdou je, že naše děvčata byla především v zakončení velmi pasivní, mnohokrát branku soupeřek neohrozila.

Ve druhém kole turnaje byly zápasy herně prakticky totožné, tedy velmi vyrovnané, a je jen velkou škodou, že naše děvčata nemají více zkušeností z podobných zápasů. V obou utkáních rozhodně nepropadla a je ohromnou smůlou, že v posledním mači turnaje nezvládly koncovku zápasu se ZŠ Vrchlického, kdy ještě minutu před koncem vedla o dvě branky, a vyrovnávací gól do naší sítě padl pouhé tři vteřiny před závěrečným hvizdem.

Závěrem lze s klidem říct, že naše holky odehrály velmi dobrý turnaj. Lepší umístění bylo určitě na dosah, nicméně již zmíněný nedostatek zkušeností nebo třeba nemožnost trénovat a hrát na větším prostoru (turnaj se odehrál s brankářkou a pěti hráčkami v poli), což je v našich skromných podmínkách prostě a jednoduše nemožné. Pro děvčata to tak byla úplná premiéra. Za velmi pozitivní lze ovšem považovat skutečnost, že turnaj odehrála děvčata, kromě jedné výjimky, ze šesté třídy. V příštím roce tak budou mít možnost své nabyté zkušenosti prodat stále ve stejné věkové kategorii.

Školu reprezentovaly tyto žákyně: Brázová Julie, Domácí Pavla, Hisemová Karolína, Košková Lucie, Kozelková Natálie, Králová Natálie, Richterová Kateřina, Stará Nikola, Tkáčová Andrea.

Hodkovice – Gymnázium Jeronýmova 1:1 (Brázová)

Hodkovice – ZŠ Vrchlického 1:2 (Králová)

Hodkovice – Gymnázium Jeronýmova 2:3 (2x Richterová)

Hodkovice – ZŠ Vrchlického 2:2 (2x Králová)

Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída) Okrskové kolo ve florbale  (dívky - 6. a 7. třída)
Předvánoční setkání Baltíků Strakonice
7. 12. - 8. 12. 2018
Vánoční vystoupení
Dne 19. 12. 2018 se uskuteční 3. ročník vánoční besídky, na který Vás srdečně zvou žáci i učitelé základní školy.
Dne 13. 11. 2018 proběhnou třídní schůzky
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.

First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018 First Lego League 2018