Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída)

V úterý 18. 10. se vybraní žáci šesté a sedmé třídy naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale. V naší skupině jsme se utkali s pořádajícím týmem ze ZŠ Ještědská, dále se ZŠ Švermova a se ZŠ Jabloňová.

V úvodním utkání jsme vyzvali domácí školu, která se na florbal přímo specializuje a byl to vstup do turnaje velmi krutý, neboť jsme inkasovali hned třináct branek a naopak vstřelili pouze jeden gól, o který se postaral Antonín Kříček. Soupeř nás sice předčil ve všech herních činnostech, nicméně se nedá říct, že bychom naši kůži prodali lacino. V utkání jsme si vypracovali i několik šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Soupeř byl naopak ve svém počínání výrazně úspěšnější a drtivá většina jeho příležitostí skončila třepotem v síti naší branky.

V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ Švermova a podařilo se nám zvítězit 4:2, kdy se střelecky dvakrát prosadil Michal Ministr a stejně tak Tomáš Kočí. Dá se říct, že v zápase jsme byli herně lepší a soupeř hrozil jen z rychlých protiútoků, které se nám ve většině případů dařilo ničit již v jejich zárodku. Přesto nás hned několikrát podržel Michal Charousek, jenž spolehlivě střežil naší branku.

V posledním utkání, ve kterém fakticky šlo o druhé místo, se naši žáci utkali s týmem ze ZŠ Jabloňová. Úvod zápasu patřil našim hráčům, přesto jsme několik příležitostí nedokázali zužitkovat a soupeř nás minutu před koncem první půli potrestal proměněným samostatným únikem. Ve druhé části hry jsme hráče soupeře zmáčkli na jeho vlastní polovině, nicméně jsme opět po ojedinělé chybě v obranné fázi inkasovali. Jiskřičku naděje vykřesal proměněným volným úderem Adam Foltýn a vypadalo to na pořádné drama. Obrovskou šanci pak spálil Antonín Kříček a pravidlo „nedáš dostaneš“ opět dostálo svého naplnění. Branku jsme inkasovali v nejméně vhodnou chvíli, kdy jsme předvedli další hrubku v naší obraně. V závěru se sice podařilo Michalu Ministrovi snížit na rozdíl jedné branky, na více nám však již nezbyl čas a soupeř se tak mohl radovat ze šťastné výhry.

Závěrem lze říct, že naši kluci v turnaji nezklamali a kromě prvního utkání s domácím týmem, jenž hrál kvalitativně jinou soutěž než zbylé týmy v této skupině, jsme předvedli velmi dobré výkony i výsledky. Konečné třetí místo se tedy dá považovat za velký úspěch našich žáků.

Školu reprezentovali tito žáci naší školy: Arlt Dominik, Bráza Jáchym, Foltýn Adam, Charousek Michal, Kočí Tomáš, Kříček Antonín, Marek Přemysl, Ministr Michal, Šarbort Michal.

Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída)
Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.