Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída)

V úterý 18. 10. se vybraní žáci šesté a sedmé třídy naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale. V naší skupině jsme se utkali s pořádajícím týmem ze ZŠ Ještědská, dále se ZŠ Švermova a se ZŠ Jabloňová.

V úvodním utkání jsme vyzvali domácí školu, která se na florbal přímo specializuje a byl to vstup do turnaje velmi krutý, neboť jsme inkasovali hned třináct branek a naopak vstřelili pouze jeden gól, o který se postaral Antonín Kříček. Soupeř nás sice předčil ve všech herních činnostech, nicméně se nedá říct, že bychom naši kůži prodali lacino. V utkání jsme si vypracovali i několik šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Soupeř byl naopak ve svém počínání výrazně úspěšnější a drtivá většina jeho příležitostí skončila třepotem v síti naší branky.

V dalším utkání jsme se střetli se ZŠ Švermova a podařilo se nám zvítězit 4:2, kdy se střelecky dvakrát prosadil Michal Ministr a stejně tak Tomáš Kočí. Dá se říct, že v zápase jsme byli herně lepší a soupeř hrozil jen z rychlých protiútoků, které se nám ve většině případů dařilo ničit již v jejich zárodku. Přesto nás hned několikrát podržel Michal Charousek, jenž spolehlivě střežil naší branku.

V posledním utkání, ve kterém fakticky šlo o druhé místo, se naši žáci utkali s týmem ze ZŠ Jabloňová. Úvod zápasu patřil našim hráčům, přesto jsme několik příležitostí nedokázali zužitkovat a soupeř nás minutu před koncem první půli potrestal proměněným samostatným únikem. Ve druhé části hry jsme hráče soupeře zmáčkli na jeho vlastní polovině, nicméně jsme opět po ojedinělé chybě v obranné fázi inkasovali. Jiskřičku naděje vykřesal proměněným volným úderem Adam Foltýn a vypadalo to na pořádné drama. Obrovskou šanci pak spálil Antonín Kříček a pravidlo „nedáš dostaneš“ opět dostálo svého naplnění. Branku jsme inkasovali v nejméně vhodnou chvíli, kdy jsme předvedli další hrubku v naší obraně. V závěru se sice podařilo Michalu Ministrovi snížit na rozdíl jedné branky, na více nám však již nezbyl čas a soupeř se tak mohl radovat ze šťastné výhry.

Závěrem lze říct, že naši kluci v turnaji nezklamali a kromě prvního utkání s domácím týmem, jenž hrál kvalitativně jinou soutěž než zbylé týmy v této skupině, jsme předvedli velmi dobré výkony i výsledky. Konečné třetí místo se tedy dá považovat za velký úspěch našich žáků.

Školu reprezentovali tito žáci naší školy: Arlt Dominik, Bráza Jáchym, Foltýn Adam, Charousek Michal, Kočí Tomáš, Kříček Antonín, Marek Přemysl, Ministr Michal, Šarbort Michal.

Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída) Okresní kolo ve florbale (chlapci 6. - 7 .třída)
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.